Зелена хімія та зелені нанотехнології: Зелений марафон із Міждисциплінарних студій триває

Зелений марафон із Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри» триває!

Проєкт реалізується на кафедрі екології ЧНУ імені Петра Могили в межах Проєкту за підтримки Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне_Кафедра.

29 березня 2023 року учасники Студій ознайомилися з новою темою «Зелена хімія та зелені нанотехнології». Серед зацікавлених – представники широкого кола установ України.

Спікером відкритої лекції став запрошений провідний спеціаліст у галузі зелених нанотехнологій, завідувач кафедри екології Університету в Пряшові (Словаччина) Руслан Марійчук,.

Він висвітлив питання щодо історії становлення та розвитку зеленої хімії, досить молодої галузі хімії, основні принципи та кращі європейські практики зелених нанотехнологій.

Також лектор подав основні принципи зеленої хімії, серед яких виділив пошук безпечних матеріалів, економіку атомів, більш безпечні розчинники, енергоефективність, високоселективні каталізатори, розробку продуктів, які швидко розкладаються у довкіллі, а також пошук зелених розчинників.

Учасники зустрічі мали змогу ознайомитись із властивостями наночастинок та галузями їх застосування.

З відеолекцією можна ознайомитись за посиланням.