Завідувач кафедри історії, професор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр узяв участь у програмі теле-радіокомпанії «Суспільне Миколаїв»

Щорічно 6 грудня відзначається професійне свято всіх військових України – День Збройних сил України.

Із цієї нагоди 6 січня 2021 року завідувач кафедри історії Чорноморського національного університету імені Петра Могили, доктор історичних наук, професор Юрій Котляр узяв участь у програмі теле-радіокомпанії «Суспільне Миколаїв». Темою зустрічі є «Збройні сили України: історія та сучасність. Сьогодні. Головне». У програмі були підняті питання історичності окресленої дати, розглянуто історію українського війська від княжої доби до сучасності. А також зроблено загальний висновок про те, що існування державності в Україні можливе, крім всіх інших причин, при тісній взаємодії двох факторів – професійної (регулярної армії) і народного руху.

Уперше цю дату відзначили в 1993 році, коли Верховна Рада прийняла відповідну постанову. 6 грудня – це історична дата. Саме в цей день розпочався Перший зимовий похід – похід Армії Української Народної Республіки тилами Червоної та Добровольчої армій під проводом генерала Михайла Омеляновича-Павленка. Також 6 грудня 1991 р. було прийнято закон «Про Збройні сили України».