Завершилася Бізнес Академія Регіонального акселератора GCIP на базі ЧНУ імені Петра Могили


8 вересня 2021 року завершилася Бізнес Академія Регіонального акселератора GCІP, яка проходила на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

 

Метою проєкту було збирання інноваційного потенціалу, який є в нашому регіоні задля того, щоб вирішити регіональні проблеми в галузі CleanTech (чистих технологій). Це не лише вузьконаправлені проєкти, які спрямовані саме на «чисті» технології, а й глобальні цілі ООН.

Навчання в Бізнес Академії тривало з 26 серпня до 8 вересня. За цей час учасники навчилися розробляти бізнес-план та бізнес-модель, визначати своє місце на ринку, обмірковувати конкурентоспроможність, засвоїли тактики виходу на ринок (а згодом – і на глобальні ринки), усвідомили питання особистої справи, інтелектуальної власності та патентування, а також удосконалили свої стартап-проєкти.

До фіналу дійшло 8 стартап-проєктів, серед яких

  • Re-Line (представлено технологію апсайклінгу (вторинна переробка побутового текстилю чи одягу));
  • Інклюзивна шкільна майстерня (еко-дружнє інклюзивне соціальне шкільне підприємство з гончарства, виготовлення мила, свічок та ін., з використанням енергозберігаючих та екологічно чистих технологій);
  • Cyber Stich (продемонстровано тренажер для хірургів, проведення навчальних лапароскопічних операцій);
  • Mp Board (розроблено технологію для людей з вродженими або набутими порушеннями функції мовленнєвого апарату. Дозволить людям, що позбавлені можливості користуватися своїм голосом через лікування, спілкуватися з оточуючими);
  • Sleeple (представлено технологію для підвищення якості сну);
  • Airfiter (розроблено систему комплексного очищення технологічного повітря після зварювання або різання металів);
  • MedLED (презентовано технологію лікування новонароджених від гіпербілірубінемії);
  • UnderGroundCore (розроблено технологію, що допоможе вирішити проблему дистанційної перевірки об’єктів міської системи підземних комунікацій на предмет виявлення пошкоджень, несанкціонованого порушення систем та ін.)

 

Удосконалені та представлені стартап-проєкти оцінювала комісія. Захід розпочали вітальним словом голова комісії, ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко, Національний координатор Проєкту ЮНІДО/ТЕФ GCIP Ukraine Ігор Кирильчук, голова Миколаївського обласного осередку Всеукраїнської  екологічної ліги Євген Безсонов, заступниця керівника Миколаївської філії НЕНУ Інна Тимченко, фіналіст першого конкурсу Cleanеech шnnovation, директор ТОВ «Солар Сервіс» Дмитро Колосовський та директор інжинірингової консалтингової компанії ЕнергоСервіс Ілля Котов.

 

Після індивідуального представлення готових проєктів комісія визначила переможців, що посіли призові місця. Зокрема

  • І місце – MedLED (Олександр Беліков, старший викладач кафедри Автоматизації та КІТ ЧНУ імені Петра Могили);
  • ІІ місце – Cyber Stich (Тетяна Гекова, студентка 6 курсу спеціальності Автоматизації та КІТ ЧНУ імені Петра Могили);
  • ІІІ місце – Інклюзивна шкільна майстерня (учителі Школи № 26).

 

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!