Завершення проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Миколаївській та Херсонській областях»

15 грудня 2023 року в Миколаєві, на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили, відбулася звітна конференція проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Миколаївській та Херсонській областях», який реалізовує громадська організація «Майстерня добра» за підтримки Міжнародної організації з міграції та народу Японії.

Метою проєкту є збереження психічного здоров’я та надання психосоціальної підтримки мешканцям Миколаївського та Херсонського регіону, які постраждали внаслідок війни, формування життєстійкості населення та сприяння розвитку соціальних механізмів взаємодії та взаємопідтримки.

У звітній конференції взяли участь як фасилітатори, які брали участь в реалізації програми, так і всі охочі, що отримали змогу попрацювати на воркшоп-локаціях та побачити презентацію роботи з матеріалами фасилітаційного боксу – учасники заходу спробували себе в мозковому штурмі, арт-терапії та психологічних іграх із психологами-практиками Оленою Дроботун, Ладою Захаровою та Наталею Ференс.

До всіх учасників із вітальним словом звернулися Ірене Заддах, менеджерка програми з психологічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції, та Ганна Норд, голова ГО «Майстерня добра», які подякувала за прогресивну та насичену роботу протягом трьох місяців реалізації проєкту.

Ганна Норд презентувала результати проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Миколаївській та Херсонській областях» за вересень – грудень 2023 року. Вона зауважила про мету проєкту та проведені активності.

Під час висвітлення результатів Ганна Норд розповіла про результати опитувань фокус-груп, перебіг надання індивідуальної психологічної підтримки, результати проведення групових психосоціальних заходів, профільних тренінгів для працівників гуманітарної сфери. Вона також зазначила, що під час реалізації проєкту його учасники  сформували міцну мережу контактів з місцевими спеціалістами, що допомогли в закріпленні та узагальненні набутого досвіду.

Координатори проєкту Людмила Опанасенко та Олена Дроботун провели рефлексію щодо результатів проєкту та опитування серед учасників проєкту, щодо успішності його результатів.

Загалом захід минув у дружній невимушеній атмосфері, де всі учасники отримали змогу дізнатись щось нове у сфері психологічного здоров’я, проявити себе та свої емоції під час арт-терапії, дізнатись щось нове про себе та оточуючих під час психологічних ігор та мозкового штурму. Учасники заходу мали нагоду поспілкуватись у невимушеній атмосфері за філіжанкою кави та підтримати один одного в такий нелегкий для українців час.

Тож, колектив Чорноморського національного університету імені Петра Могили висловлює свою вдячність Міжнародній організації з міграції, представникам Громадської організації «Майстерня добра» та всім координаторам проєкту за неоціненний вклад у психосоціальну підтримку жителів Миколаївської та Херсонської областей та можливість почати будувати щасливе майбутнє вже сьогодні!