Запрошуємо охочих взяти участь у Міжнародній науковій конференції «Балто-Чорноморський союз : історія та виклики»

Українсько-Польський науково-дослідний інститут, кафедра історії, а також кафедра соціології і політології ЧНУ імені Петра Могили запрошують охочих взяти участь у Міжнародній науковій конференції «Балто-Чорноморський союз : історія та виклики», що проходить у межах щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Ольвійський форум – 2022: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі».

Вона відбудеться на базі Університету імені Адама Міцкевича (Познань, Польща) 21 червня 2022 року.

Початок об 11.00 за українським часом.

Серйозні зрушення, що відбуваються на геополітичній мапі Європи, зокрема військова експансія Росії в Україні, спонукають політичну еліту країн Центральної та Східної Європи до актуалізації відомого геополітичного проекту Балто-Чорноморського політичного союзу. Тож, учені з України, Польщі й Литви презентують на заході результати своїх наукових досліджень зі згаданої тематики.

Метою конференції є  порушення питання відродження Балто-Чорноморського союзу задля подолання стереотипів та відновлення власних державно−політичних традицій, культури та ідентичності.

Співорганізаторами події виступають Університет імені Адама Міцкевича в Познані, Посольство Литовської Республіки в Україні, Генеральне  консульство Республіка Польща в Одесі, Почесне консульство Литовської Республіки в Миколаєві, Ягеллонський університет у Кракові, Гуманістично-природничий університет імені Яна Длугоша в Ченстохові, Південно-східний науковий інститут в Перемишлі, Державний архів у Пьотркові-Трибунальському, Інститут української археології і джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, Музей польських дітей у Лодзі.

Форма проведення конференції: очна, дистанційна.

Офіційні мови заходу: українська, польська, англійська.

Заявку на участь у конференції можна надсилати на пошту доктора історичних наук Ольги Морозової: olga_chdu@ukr.net