Запрошуємо на відкриття виставки, присвяченої провіднику польської незалежності генералу Маріушу Заруському

Шановні викладачі, студенти й усі охочі!

Запрошуємо Вас взяти участь у відкритті виставки, присвяченої провіднику польської незалежності генералу Маріушу Заруському!

Захід розпочнеться 17 вересня (п,ятниця) о 12.30 в холі 2 поверху головного корпусу ЧГУ імені Петра Могили.

Експозиція є розповіддю про життя й діяльність відомого польського генерала, провідника польської незалежності Маріуша Заруського (1867 -1941).

Мета виставки – привернути увагу громадськості до творчості борця за польську державність, учасника польсько-радянської війни, доля якого тісно пов,язана з Україною.

Виставка підготовлена Ґданським відділом Інституту національної пам’яті Польщі та буде представлена в нашому місті завдяки зусиллям Генерального Консульства Республіки Польща в Одесі та Українсько-Польського науково-дослідного інституту ЧНУ імені Петра Могили з нагоди вшанування 80-ї річниці від дня смерті генерала М.Заруського.

Почесні гості заходу – Генеральний Консул Республіки Польща в Одесі Катажина Солек, автор виставки, представник Ґданського відділу Інституту національної пам’яті Польщі Бартош Янушевський, представниця Інституту національної пам’яті Польщі Йоанна Карбаж-Вілінська, представники місцевої влади міста Миколаєва, зокрема заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Юрій Гранатуров та заступник начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА  Андрій Шостак.

Будемо раді всіх бачити !

З повагою, директорка Українсько-Польського науково-дослідного інституту
Ольга Морозова

Коротка довідка про М.Заруського:

Маріуш Заруський  народився на Поділлі. Освіту отримав в Одеському університеті.

Брав участь у радянсько-польській війні 1919-1920 рр. Є засновником  польського «харцерства» (скаутського руху). Був арештований у Львові органами НКВС та 29 березня 1941 р. засуджений як соціально небезпечний елемент до поселення в Красноярський край.

Помер 8 квітня 1941 р. в Херсоні, у віці 75 років, від дизентерії (похований у Херсоні на старому кладовищі). У 1989 р. Маріуш Заруський був реабілітований Львівською обласною прокуратурою.