Закриття ІІІ раунду Міждисциплінарних Європейських студій з безпеки водних ресурсів

21 квітня 2021 року у Вченій раді ЧНУ імені Петра Могили в онлайн-форматі відбулось закриття ІІІ раунду Міждисциплінарних європейських студій з безпеки водних ресурсів.

Вітальним словом захід відкрили координатор Проєкту, професор кафедри екології, доктор педагогічних наук Олена Мітрясова та проректор з наукової роботи ЧНУ імені Петра Могили Володимир Беглиця.

Пані Олена зазначила, що міжнародний Проєкт з водних ресурсів має на меті дослідження, навчання і популяризацію кращих європейських практик в галузі безпеки водних ресурсів задля досягнення цілей сталого розвитку.  Впродовж всього терміну реалізації Проєкту його команда знайомила екологічну спільноту України з проблемами водних ресурсів та  вирішеннями їх європейськими країнами, імплементацією законодавства ЄС в екологічне право України.

«Цільовою аудиторією цього проєкту є насамперед студенти-екологи, тобто студенти, які навчаються за природничим напрямом спеціальності «Екологія», а також викладачі, науковці, громадські діячі, практики, тобто всі ті, хто має причетність до цієї теми і зацікавлений в вивченні і дослідженні цього питання», – зазначає Олена Мітрясова.

Цього навчального року у проєкті взяло участь понад 100 слухачів, які представляли різні університети й організації Миколаєва та України (Київ, Рівне, Умань, Львів, Чернівці, Харків, Кам’янець-Подільський, Мукачево, Ужгород, Кременчук, Херсон, Вінниця, Суми та ін.).

Нагадаємо, що проєкт Програми ЕРАЗМУС+ Жана Моне Модуль «Кращі Європейські практики з водної безпеки задля досягнення цілей сталого розвитку» розпочався у  вересні  2018 року, посівши перше місце у рейтингу серед українських та 14 місце серед 122 закордонних проєктів-переможців, і реалізується вже протягом трьох років. Це один з перших європейських навчальних курсів у ЧНУ, який направлений на підвищення професійної підготовки майбутніх фахівців з екології.