Заходи до Всесвітнього дня охорони праці


З ініціативи Міжнародної організації праці кожного року 28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими працівниками в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж у ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День відзначається відповідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

 Охорона праці – це система правових, соціально-економічних, санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на збереження здоров’я та працездатності людини.  Конституція України гарантує всім працівникам право на безпечні умови праці. Створення таких умов і є завданням охорони праці.

ЧНУ ім. Петра Могили також долучається до святкування Дня охорони праці. Плануються такі заходи:

– проведення олімпіади серед студентів університету за темою «28 квітня – Всесвітній день охорони праці»;

– проведення Всеукраїнської Інтернет-конференції молодих учених, студентів, аспірантів «Управління радіаційною та екологічною безпекою середовища життєдіяльності людини»;

– проведення спортивних, присвячених до Дня охорони праці.

А також у науковій бібліотеці ЧНУ ім. Петра Могили до Дня охорони праці організовано книжкову виставку. Користувачам бібліотеки пропонується офіційна та нормативна-правова література, підручники з охорони праці, методичні рекомендації до практичних занять з дисципліни «Основи охорони праці». А також охорона праці в галузі комп’ютинґу, освіти, в лікувально-профілактичних закладах та економіки праці і соціально-трудових відносин.

Події та оголошення


жовтня
19
До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів

До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів! Списки груп закріплено за посиланням.  

жовтня
25
Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз

Шановні студенти! Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз. Мова навчання: іспанська/англійська. Навчання безкоштовне, стипендія 850 євро (витрати за дорогу компенсуються). Що потрібно для участі: заява на ім`я ректора; скан 1-ї сторінки закордонного паспорту; ваше CV (робити через …

жовтня
18
Reporters Talks Vol.7: Запрошуємо на відкриту лекцію Марічки Паплаускайте

Друзі,  у межах #ReportersTalks продовжуємо мандрувати країною та вчитися разом зі знаними репортерами і сторітеллерами. Наступне місто — Миколаїв. Цього разу лекторкою стане Марічка Паплаускайте — співзасновниця The Ukrainians та головна редакторка Reporters. Марічка також є викладачкою Школа журналістики УКУ …