З цього року студенти будуть укладати договори з вишами

Кабінет Міністрів затвердив Типові форми договорів про надання освітніх послуг у закладах вищої та фахової передвищої освіти. Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду 19 серпня 2020 року.

Договори про надання освітніх послуг укладатимуть студенти з закладами освіти, як на контрактній формі навчання, так і на бюджетній.

Основним завданням договору є забезпечення ефективної освітньої взаємодії сторін та захист їхніх прав. Договір має бути укладений  під час особистого подання оригіналів документів до закладів вищої освіти. У разі, якщо документи будуть надіслані поштою або по e-mail, договір має бути підписаний не пізніше 10 робочих днів від дати початку навчання.

Одним із ключових договірних зобов’язань університету перед студентом стане обов’язок здійснювати освітню діяльність відповідно до стандартів освіти. Також заклад вищої освіти має бути публічним, оприлюднювати інформацію про реалізацію своїх прав і виконання зобов’язань, статут та правила внутрішнього розпорядку тощо.

Студенти будуть зобов’язані дотримуватись кодексу академічної доброчесності закладу, виконувати освітню програму та індивідуальний план, виконувати вимоги щодо охорони праці, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності, та інформувати заклад у разі зміни персональних даних.

У договорі також зазначатиметься акредитація освітньої програми, за якою навчатиметься студент, кількість кредитів ЄКТС, рахунок за яким здійснюється фінансування навчання, та строк дії договору.