З нагоди 20-річчя кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики відбулася міжнародна науково-практична конференція

17 листопада 2023 році в залі Вченої Ради ЧНУ імені Петра Могили відбулася очно-дистанційна міжнародна науково-практична конференція «Глобальні та регіональні виміри сучасної системи міжнародних відносин» з нагоди 20-річчя кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили.

До учасників конференції з вітальним словом звернулися ректор університету, доктор технічних наук, професор Леонід Клименко, т.в.о. проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва, доктор юридичних наук, професор Алла Коваль, декан факультету політичних наук, кандидат історичних наук, доцент Анастасія Хмель, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики, доктор політичних наук, професор Олександр Шевчук.

На пленарному засіданні з вітальним словом та побажаннями колективу кафедри нових успіхів на освітянській та науковій ниві виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України, міністр закордонних справ України в 2007-2009 рр. Володимир Огризко.

Доповідь про освітньо-науковий поступ кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики представив доктор історичних наук, професор Олександр Тригуб.

Також доповіді на пленарному засіданні представили науковці й друзі кафедри, зокрема Юрій Макар, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, заслужений діяч науки і техніки України, академік Української академії історичних наук; Олександр Дзьобань, доктор філософських наук, професор кафедри філософії Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Юліана Палагнюк, доктор державного управління,  професор Інституту журналістики та медіа-комунікацій Факультету суспільних наук Сілезького університету (Республіка Польща), Олена Любовець, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Національного університету біоресурсів і природокористування України; Анатолій Худолій, доктор політичних наук, професор кафедри англійської філології Національного університету «Острозька Академія».

До конференції, як офлайн, так і онлайн, долучилися студенти, які висловили слова вдячності викладачам та поділилися своїми враженнями. Зокрема, студенти 491 групи поділилися наступними фідбеками:

«…Доповіді надихнули на подальше дослідження в сфері міжнародних відносин і висловили визнання двадцятирічної плідної роботи кафедри у вихованні нового покоління фахівців, готових аналізувати та вирішувати найскладніші виклики світової політики….»

«Золотими словами стала фраза пана Володимира Огризка про гігантську відповідальність вчених-політологів та експертів міжнародної політики у сфері державної зовнішньополітичної діяльності».

Професорсько-викладацький склад кафедри дякує колегам, фаховим науковцям, студентству за участь у конференції, теплі слова привітань!

Ознайомитися з матеріалами конференції, збірником тез доповідей можна за посиланням на Репозитарій ЧНУ ім Петра Могили

Дякуємо ЗСУ, що боронять нашу Державу та своїм героїзмом дозволяють розвиватися українській освіті та науці!

Все буде Україна!