Юридичний факультет ЧНУ імені Петра Могили посів 16 місце в рейтингу 59 провідних юридичних шкіл України

Міністерство освіти і науки України разом із Асоціацією правників України та за підтримки USAID провели рейтинг правничих шкіл, до якого увійшли 59 провідних наукових шкіл України.

Рейтинг правничих шкіл має на меті оцінити їх рівень в Україні та показати якість освітніх послуг кожної юридичної школи, щоб сприяти свідомому вибору місця навчання вступниками.

Рейтинг формувався на основі критеріїв: рівень професійних знань, критичного мислення, знання іноземної мови, привабливість магістерських та бакалаврських програм, а також рівень довіри роботодавців до правничої школи. Важливою умовою включення до рейтингу є наявність не менше 150 студентів юридичної спеціальності в закладі вищої освіти.

Основним критерієм оцінки якості навчання та рівня знань студентів є зовнішнє міністерське випробування до вступу до магістратури (аналог – ЗНО), що включає тести з права і логіки (ЄФВВ) та іноземної мови (ЄВІ).

За цими об’єктивними показниками рівня якості знань (результати міністерського випробування) ЧНУ ім. Петра Могили посідає почесне 16 місце рейтингу, випередивши місцеві університети (43 місце – Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова) та регіональні університети (32 місце – Національний університет «Одеська юридична академія»).

Перші місця рейтингу посідають такі університети, як Національний університет «Києво-Могилянська академія» (м. Київ) та Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ).

Декан юридичного факультету ЧНУ ім. Петра Могили Дмитро Січко розповів про досягнення колективу факультету:

«Безумовно, найбільш об’єктивний рейтинг, який визначає позиції юридичних шкіл України, – це рейтинг ЄФВВ та ЄВІ для вступу на магістратуру “Право”. Саме їх складають усі випускники-бакалаври всіх юридичних навчальних закладів. І це є незалежне оцінювання зі сторони Міністерства освіти і науки України.

Відповідно до цього оцінювання, юридичний факультет миколаївської “Могилянки” за рівнем якості знань посів почесне 16 місце з 59. Це високий показник рівня роботи нашого університету та професорсько-викладацького складу юридичного факультету ЧНУ ім. Петра Могили. Ми абсолютно об’єктивно випередили юридичні навчальні заклади Миколаївської області та, зокрема, такий спеціалізований заклад, як Національний університет “Одеська юридична академія” (32 місце)».