Юридична клініка «Veritas» ЧНУ імені Петра Могили провела захід для студентів-юристів першого курсу «Правова допомога захисникам України та членам їх сімей в діяльності юридичної клініки»

8 вересня 2022 року юридична клініка «Veritas» ЧНУ імені Петра Могили провела правопросвітницький захід для студентів-юристів першого курсу університету. Зустріч була присвячена 31-річниці Незалежності України та захисникам української державності. Захід проведено відповідно до пункту 2 плану заходів з підготовки та відзначення 31-ї річниці незалежності України, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2022 р. № 737.

Основною метою заходу було ознайомлення першокурсників з діяльністю юридичною клінікою та її структурою. Окрім того, для студентів 1 курсу було проведено вебінар на тему: «Правова допомога захисникам(цям) України та членам їх сімей в діяльності юридичної клініки».

Організатором заходу була керівниця юридичної клініки «Veritas» Олена Каплій. Вона розповіла про функціонування юридичної клініки як структурного підрозділу юридичного факультету.

Спікерами заходу були  активні клініцисти, зокрема Вікторія Василенко, Валентина Дука, Аліна Журавська.

Помічницею керівниці клініки є Вікторія Василенко, яка розказала студентам про функції, засади діяльності юридичної клініки, а також особливості роботи в дистанційному форматі.

Дука Валентина, студентка 6 курсу та юристка-практик у системі центрів надання безоплатної допомоги, ознайомила першокурсників з особливостями роботи у системі БПД, розказала про подібності діяльності юридичної клініки та центрів надання безоплатної правової допомоги. Студентка зазначила, що саме військовослужбовці (-иці) наразі є нужденною категорією громадян у наданні правових консультацій.

Відповідальна за напрям надання правової допомоги в юридичній клініці «Veritas» – Аліна Журавська, навела студентам декілька прикладів консультацій з військовослужбовцями. Консультантка розказала про особливості надання таких консультацій такій категорії клієнтів.

На заході були присутні також й інші клініцисти.

Отже, на онлайн-зустрічі студенти мали змогу ознайомитися з діяльністю юридичної клініки «Veritas» юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили, на яскравих прикладах зрозуміти, як надаються правові консультації захисникам та захисницям України, а також задати свої запитання.

Дякуємо організаторам за корисну та інформаційно збагачену зустріч!