Ємельянов Володимир Михайлович


директор Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили,

доктор наук з державного управління, професор, державний службовець І рангу

Ємельянов

Освіта та професійний шлях

У 1972 р. Володимир Михайлович закінчив Миколаївський ордена Трудового Червоного Прапора кораблебудівний інститут імені адмірала С.О.Макарова (спеціальність «Технологія та обладнання зварювального виробництва») та з того часу працював на посаді стажиста–дослідника кафедри зварювального виробництва інституту. З 1982 р. працював у Всесоюзному науково-дослідному інституті технології суднового машинобудування (ВНДІТСМ «Сиріус»). Володимир Михайлович обіймав посади старшого наукового співробітника, начальника сектору, начальника галузевої науково-дослідної лабораторії, виконував обов’язки головного інженера, продовжуючи роботу на кафедрі зварювального виробництва, та в Інституті підвищення кваліфікації робітників суднобудівної промисловості. У 1985 р. він був призначений науковим керівником Міністерства суднобудівної промисловості СРСР по впровадженню електронно-променевих технологій. У травні 1990 р. – квітні 1994 р. Володимир Михайлович був депутатом міської ради м.Миколаєва. У 1992 р. перейшов на роботу до Миколаївської облдержадміністрації, очолював відділ народно-господарських проблем та конверсії, а з травня 1993 р. – призначений головою комітету економіки та регіональних проблем. У листопаді 1992 р. – січні 1994 р. очолював надзвичайну комісію з енергетики в Миколаївській області. У 1994 р. Володимир Михайлович був обраний Народним депутатом України та зайняв посаду заступника голови комітету базових галузей та соціально-економічного розвитку регіонів, став автором ряду законів України, у тому числі Закону України «Про державну підтримку суднобудування», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». У серпні 1998 р. Указом Президента був призначений на посаду заступника Голови Національного агентства з управління державними корпоративними правами. Володимир Михайлович є державним службовцем І рангу. У січні 2000 р. нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України.

За період роботи в національному агентстві очолював спостережну раду АТ «Азовсталь», був заступником голови спостережних рад АТ «Азовмаш», АТ «ЗАЗ – ДЕУ», АТ «Кременчуцький автомобільний завод». В 2001 р. наказом Міністра транспорту України Володимир Михайлович був призначений виконуючим обов’язки, а у 2002 р.- начальником Миколаївського морського торгівельного порту. З грудня 2004 р. призначений на посаду заступника голови Миколаївської облдержадміністрації на якій працював до 2005 р.

З 2006 р. перебував на посаді проректора з економіки та фінансів ЧНУ (колишн. МДГУ та ЧНУ) ім. П.Могили, член вченої Ради університету. У 2006–2007 рр. перебував на посаді професора кафедри державного управління ЧНУ ім. П.Могили. З 2009 р. Володимир Михайлович є директором Інституту державного управління (ІДУ) ЧНУ ім. П.Могили. З 2010 р. працює на посаді професора кафедри публічного управління та адміністрування. Веде такі модулі та дисципліни: «Кадрова політика», «Управління місцевими програмами та проектами», «Професійна кар’єра», «Кадрова політика в системі місцевого самоврядування». Доктор наук з державного управління з 2012 р.

З 2011 р. Володимир Михайлович є також головою спеціалізованої вченої ради Д 38.053.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління, у ЧНУ ім. П.Могили та науково-методичної ради Інституту державного управління. Під керівництвом В.М. Ємельянова захищено 6 кандидатських дисертацій з державного управління, в даний час продовжує керувати двома аспірантами.

Володимир Михайлович є заступником головного редактора журналу «Інвестиції: практика та досвід», включеного до переліку наукових фахових видань України з питань економіки та державного управління ISSN 2306-6814; член наукової ради журналу «Środkowoeuropejskie Studia Polityczne» Університету імені Адама Міцкевича, м.Познань, Польща ISSN 1731-7517; заступником головного редактора міжнародного журналу «Public Policy And Economic Development : scientific and production njournal» ISSN 2309-0863; та головою редакційної колегії фахового науково-методичного журналу «Наукові праці», серія «Державне управління» ISSN 2311-1666.

В даний час В.М. Ємельянов є членом комісії з конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку при облдержадміністрації, членом робочої групи з розробки Стратегії розвитку Миколаївської області на період 2015-2017 рр., членом дорадчого комітету шведсько-українського проекту «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні»; він входить до складу робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад.

Окрім наукових, Володимир Михайлович має вагомі спортивні досягнення. Він є майстером спорту СРСР з плавання, рекордсменом України з плавання серед ветеранів, фіналістом чемпіонатів Європи 2003, 2005, 2007 рр., президентом обласної федерації та віце-президентом федерації плавання України, заступником Голови відділення Національного олімпійського комітету України в Миколаївській області.

 

Захист дисертацій

1980 р. – захист кандидатської дисертації за спеціальною темою в Державному науково-дослідницькому інституті конструкційних матеріалів на основі графіту (м.Москва).

2012 р. – захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук зі спеціальності 25.00.02 – механізми державного управління. Тема дисертації: «Розвиток партнерських відносин бізнесу і влади в системі державного управління сталим розвитком України».

 

Звання, нагороди та особисті відзнаки

1980 р. – у складі колективу вчених, отримав медаль Академії наук УРСР з премією для молодих учених за цикл робіт: «Дослідження фізико-хімічних процесів формування й міцності адгезійних сполучень металів з вуглецевими матеріалами та розробка нових способів пайки графіту і кристалів алмазу».

1991 р. – за цикл науково-дослідних робіт та впровадження устаткування та технологій на заводі Севмаш (м.Северодвінськ), ЮТЗ «Зоря» (м.Миколаїв) та ряді інших установ став лауреатом премії Ради Міністрів СРСР. Отримав срібну медаль ВДНГ СРСР за розробку устаткування для електронно-променевого зварювання (ЕПЗ).

1997 р. – нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

2000 р. – нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України за вагомий внесок у розвиток соціального партнерства, активну участь в переговорах та укладенні Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України і Конфедерацією роботодавців та профспілковими об’єднаннями України.

2003 р. – розпорядженням Голови Верховної Ради України нагороджений почесною грамотою за заслуги перед Українським народом, вагомий внесок у законотворчу роботу парламенту, високий професіоналізм та активну громадсько-політичну діяльність.

2004 р. (24 серпня) – за вагомий особистий внесок у становлення української державності, активну життєву позицію, плідну громадську діяльність та з нагоди Дня Незалежності нагороджений почесною грамотою Миколаївської облдержадміністрації.

2004 р. – за вагомий особистий внесок в розвиток фізичної культури і спорту в Миколаївській області нагороджений почесною грамотою Миколаївської облдержадміністрації.

2005 р. – за значний внесок у розбудову національної освіти, науки і духовності нагороджений медаллю імені Петра Могили.

2008 р. – нагороджений почесною грамотою Миколаївської обласної ради.

2011 р. (24 серпня) – з нагоди 20-ї річниці незалежності України нагороджений ювілейної медаллю «20 років незалежності». Нагороджений Почесною відзнакою Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

2013 р. – за плідну працю і самовідданість, високе служіння обраній справі, вагомий особистий внесок у розбудову національної освіти та з нагоди відзначення 17-річчя від дня заснування ЧНУ імені Петра Могили  нагороджений почесною грамотою Миколаївської облдержадміністрації.

2015 р. – присвоєно вчене звання професора.

2016 р. – за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, значні досягнення в навчально-виховній та науково-дослідній роботі, вагомий особистий внесок у розвиток сучасної освіти та з нагоди 20-річчя від дня заснування ЧНУ імені Петра Могили нагороджений почесною грамотою Миколаївської облдержадміністрації.

 

Наукові інтереси: децентралізація влади в Україні, державна кадрова політика на регіональному рівні, розвиток місцевого самоврядування в Україні, з’єднання вуглець-вуглецевих композиційних матеріалів з металами.

Google Scholar

Електронна адреса: d_idu@ukr.net

Телефон: (0512) 76-71-88

Події та оголошення


листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …

листопада
11
Запрошуємо на відкриту лекцію від IT компанії FluidWeb Team

11 листопада 2020 року о 14,00 відбудеться відкрита  лекція від IT компанії FluidWeb Team. Компанія FluidWeb Team запрошує студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили на онлайн лекцію на тему: «Кар’єра IT спеціаліста. Актуальні  технології та тренди в  IT». Приєднатися …