Якими мають бути сучасні університети?


Міністерство освіти і науки провело конференцію «Розбудова системи забезпечення якості вищої освіти в Україні». Колишній міністр Великої Британії Чарльз Кларк під час зустрічі розповів, якими мають бути сучасні університети.

Зміни у світі відбуваються постійно, тому деякі навички та професії вже не актуальні. Стрімкий розвиток створює величезні виклики, на які потрібно швидко реагувати. ЗВО мають навчити жити в новому світі, досліджувати процеси змін, створювати нові економіки на зміну старих, які руйнуються процесами глобалізації.

Для того, аби виконати своє головне призначення, університети мають зосередитись на якості освіти і бути автономними. Тобто не має бути системи замовлення та контролю, ЗВО мають створювати самостійно стандарти контролю якості та розвивати критичне мислення у студентів, щоб вони могли пропонувати власне рішення. Увага до якості освіти є важливою і підходити до вирішення цих питань потрібно дуже відповідально. Необхідно постійно переглядати процес забезпечення якості вищої освіти та вдосконалювати його.

Однак, як і будь-яке питання, забезпечення якості вищої освіти стикається із проблемами.

Найперша проблема – актуальність змісту навчання. Окрім того, що програму навчання потрібно постійно переглядати та доповнювати новими знаннями, вона має містити відомості, які знадобляться у 2040 році чи пізніше. Виклик полягає у тому, щоб розробити курс із розумінням, які він дасть знання й навички, аби впоратися з постійно мінливим світом.

Другою проблемою є забезпечення якості різних способів викладання та навчання (онлайн, очних, заочних, індивідуальних, на виробництві) різних курсів для різних ступенів кваліфікації. Для кожної професії має бути свій підхід, де переважала б та чи та форма навчання. Головною проблемою є розробка єдиної системи оцінювання якості, яка допомогла б розробити курси правильно.

Третя проблема – викладання й оцінювання його якості. Керівники університетів часто ставлять питання: чи достатньо роблять викладачі, які результати викладання, як його оцінювати? Не всі викладачі можуть бути відкритими до оцінювання їхньої роботи іншими, не всі здатні на критичний самоаналіз, а також керівництво не кожного ЗВО  готове до здійснення кроків до покращення якості викладання.

І четверта проблема – це забезпечення підтримки навчання. Навіть добре розроблена програма навчання, не може працювати без певної літератури. Для запобігання відсутності кореляції між університетськими ступенями та подальшою професійною діяльністю потрібні оновлюванні смарт-бібліотеки, онлайн-інструменти, консультативні профорієнтаційні програми, зворотній зв’язок від роботодавців, який дасть розуміння реальних запитів ринку праці.

 

 

Події та оголошення


листопада
15
Святкуємо День студента разом! Не проґав!

Хей! Цей день зовсім скоро! Ми вже знаємо, як ти будеш святкувати! 15.11 – ALL DAY ! Святкуємо ДЕНЬ СТУДЕНТА 11:50 -12:30 – ” tatto майстерня”, смаколики, лотерея «Lucky student» (10-й та головний корпуси); 14:00 – святковий концерт + розіграш призів …

листопада
13
Запрошуємо на мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво»

Шановні студенти,  ГО «Молодь України» разом з доцентом кафедри економіки та підприємства Віктором Погромським приготували для вас мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво». Захід відбудеться цієї середи 13 листопада о 15:00 на базі ЧНУ імені Петра Могили. Якщо ти студент і тебе …

листопада
12
Запрошуємо до Multilingual sprach café: практика німецької, англійської та іспанської мов

Хочете попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови? Тоді запрошуємо вас на Multilingual sprach café Коли: 12 листопада (інші дати будуть анонсовані пізніше) Час: 18:30 – 20:30 Де: Піцерія «Челентано» (3 Слобідська 49/1, біля АТБ) Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр …