Як студентам провести літній відпочинок


16 липня 2021 року! За вікном плюс 35 за Цельсієм… Це, мабуть, найулюбленіший час всіх студентів, зокрема студентів нашого улюбленого вишу.

Ходять чутки, що культурна спадщина наших предків зазнає не найкращих часів, духовний та культурний розвиток нашої молоді зазнає регресії. Це викликає щире занепокоєння! Якої культури ми навчимо наших наслідників? Що залишиться від культури через кілька поколінь після нас, якщо все піде так і надалі?

Ми вирішили поцікавитися, а як студенти Могилянки проводять свої канікули? Хтось – удома, дехто – у родичів на дачі, хтось – на морі чи за кордоном, у когось робота – кращий відпочинок.

До речі, а як саме ти, студенте, відпочиваєш цього літа? Свою відповідь можеш лишити на нашій сторінці у Фейсбук!) Заздалегідь дякую! Твоя активність дуже важлива для нас.

Історій багато, а от пов’язаних з культурним відпочинком?… Виникає питання, як саме культурно урізноманітнити своє дозвілля? Та ще й отримати користь і задоволення від цього?

Для тих, кому подобається в Миколаєві, є чудова новина: наше місто – гарний осередок духовного розвитку. Пам’ятники, парки, музеї, театри, зоопарк, і т.д. Вибір просто шалений!

Що найпершим спадає особисто нам на думку, то це бібліотеки. Так, ми любимо в спекотну годину посидіти в чистенькому прохолодному приміщенні, де створено всі умови аби кожен охочий міг пірнути, наприклад, у часи подорожі Панаса Мирного від Полтави до Гадяча 1874 року (“Подоріжжя од Полтави до Гадяча”), що стало поштовхом до написання роману “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”… Серед шести закладів, можна обрати собі найближче за напрямком, стилем чи модерністю. Наприклад, для студентів-науковців найкращим варіантом є Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова (вул. Московська, 9), а для тих, хто любить художню літературу та різні книжкові новинки, доречною є Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького Централізованої бібліотечної системи для дорослих  м. Миколаєва (вул. Потьомкінська, 143а). І так далі. Кожен має змогу знайти щось своє…

Найскладнішим питанням для студентів є вибір, де ж влітку взагалі можна культурно розвинутись та відпочити. Пропонуємо для початку відповісти на питання: чи знає кожен із нас історію цього міста та де саме можна отримати насолоду від процесу знайомства з нею?

Гарним рішенням буде відвідати музеї: у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї (вул. Набережна, 29) можна простежити Миколаїв від найдавніших часів до сьогодення; у Музеї суднобудування та флоту (вул. Адміральська, 4) представлено візитівку нашого міста як центра кораблебудування.

Фото 1.jpg

 

Щодо цілковито естетичного відпочинку не залишається сумнівів, адже це, однозначно, театр. Найкраще задоволення для наших студентів (а особливо для філологів) – похід до  Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії (вул. Дунаєва, 59) та Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру (вул. Нікольська, 50).

Для тих, кому до вподоби подорожувати, цікавим варіантом є відвідання парків та скверів Т. Г. Шевченка. Зокрема, Центральний парк культури й відпочинку імені Тараса Шевченка в Одесі має низку своїх особливостей. Наприклад – лавки у формі розгорнутої книги, де викарбувані найвідоміші та найбільш значимі рядки з творів автора. Просто знаходячись поруч з однією із таких, я особисто ніби в тому самому “… бур’яні молюся Богу… І не знаю, чого маленькому мені тойді так приязно молилось, чого так весело було…” До речі, дуже цікаво і водночас тривожно відчути себе 13-річним Тарасом. Це місце варте твоєї уваги, студенте!

Фото 2.jpeg

 

Сквер імені Т. Г. Шевченка в Умані цікавий своїми постаментами у вигляді розгорнутих старовинних книг з заповітними словами Кобзаря.

Фото 3.jpeg

 

А ось у Вінниці є його постамент разом із скульптурами з моментів його життя (його матір, його дім).

Як ви вже зрозуміли, вибір – безмежний. Кожен має можливість вже зараз проявити свідомість та небайдужість до культурної складової того спадку, що ми лишимо майбутнім поколінням після нас.