Як позбутись ліні та підвищити ефективність навчання?


Часто у моменти, коли потрібно щось робити, лінь або прокрастинація охоплюють студента. Однак важливо розуміти, що мозкова активність не може бути нейтральною: вона дозволяє людині або розвиватись, або деградувати. Лінощі заважають не лише погано розподіляти свій час, а й засвоювати необхідну інформацію та концентруватись на навчанні.

Уже зовсім скоро розпочнеться навчальний рік, тож позбутись ліні потрібно вже зараз. Аби мати якісь досягнення у навчанні або іншій сфері, потрібно позбутись звички відкладати справи на потім.

Лише гарна сила волі може змусити людину працювати, однак краще виконати ту чи іншу справу допомагає мотивація та бажання. На першому етапі варто починати з чогось простого:

  • Створіть план дій на кожен день.

Наприклад:

– займатись виконанням завдань з 17:00 до 19:00;

– розвиватись (читати, тренуватись, навчитись чомусь новому) з 19:00 до 21:00;

– лягти спати о 22:00.

У цьому графіку можуть бути й побутові речі, такі як прання, прибирання. Головна мета такого плану – встигнути зробити важливі речі за добу, скоротивши час на перегляд соцмереж. Крім того, він дозволить зростити відчуття відповідальності.

  • Один чи два дні на тиждень варто присвятити собі, тобто не робити нічого важливого аби не перенавантажити себе. Наприклад, можна подивитись серіали, пограти в ігри, піти на прогулянку містом із друзями та інше.
  • Вже зараз почніть робити речі, які Ви збирались робити «з понеділка». Головною метою має бути бажання позбутись звички, уявивши, що «завтра» не буде.

Дотримуючись цих трьох кроків, перемогти звичку лінуватись або прокрастинувати буде легше. Важливо також пам’ятати, що під час навчання або саморозвитку уся увага має бути присвячена саме цим заняттям. Тобто підготовку до пари не можна робити під час прослуховування гучної музики, перегляду телевізора або повідомлень із месенджерів, адже це призведе до змішання думок і навчання не буде ефективним.

Події та оголошення


жовтня
25
Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз

Шановні студенти! Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз. Мова навчання: іспанська/англійська. Навчання безкоштовне, стипендія 850 євро (витрати за дорогу компенсуються). Що потрібно для участі: заява на ім`я ректора; скан 1-ї сторінки закордонного паспорту; ваше CV (робити через …

жовтня
18
Reporters Talks Vol.7: Запрошуємо на відкриту лекцію Марічки Паплаускайте

Друзі,  у межах #ReportersTalks продовжуємо мандрувати країною та вчитися разом зі знаними репортерами і сторітеллерами. Наступне місто — Миколаїв. Цього разу лекторкою стане Марічка Паплаускайте — співзасновниця The Ukrainians та головна редакторка Reporters. Марічка також є викладачкою Школа журналістики УКУ …

жовтня
17
IV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми, досягнення та перспективи розвитку медико-біологічних і спортивних наук»

З  17-18 жовтня 2019 року у ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція з міжнародною участю «Проблеми, досягнення та перспективи розвитку медико-біологічних і спортивних наук» Детальніше.