Як позбутись ліні та підвищити ефективність навчання?


Часто у моменти, коли потрібно щось робити, лінь або прокрастинація охоплюють студента. Однак важливо розуміти, що мозкова активність не може бути нейтральною: вона дозволяє людині або розвиватись, або деградувати. Лінощі заважають не лише погано розподіляти свій час, а й засвоювати необхідну інформацію та концентруватись на навчанні.

Уже зовсім скоро розпочнеться навчальний рік, тож позбутись ліні потрібно вже зараз. Аби мати якісь досягнення у навчанні або іншій сфері, потрібно позбутись звички відкладати справи на потім.

Лише гарна сила волі може змусити людину працювати, однак краще виконати ту чи іншу справу допомагає мотивація та бажання. На першому етапі варто починати з чогось простого:

  • Створіть план дій на кожен день.

Наприклад:

– займатись виконанням завдань з 17:00 до 19:00;

– розвиватись (читати, тренуватись, навчитись чомусь новому) з 19:00 до 21:00;

– лягти спати о 22:00.

У цьому графіку можуть бути й побутові речі, такі як прання, прибирання. Головна мета такого плану – встигнути зробити важливі речі за добу, скоротивши час на перегляд соцмереж. Крім того, він дозволить зростити відчуття відповідальності.

  • Один чи два дні на тиждень варто присвятити собі, тобто не робити нічого важливого аби не перенавантажити себе. Наприклад, можна подивитись серіали, пограти в ігри, піти на прогулянку містом із друзями та інше.
  • Вже зараз почніть робити речі, які Ви збирались робити «з понеділка». Головною метою має бути бажання позбутись звички, уявивши, що «завтра» не буде.

Дотримуючись цих трьох кроків, перемогти звичку лінуватись або прокрастинувати буде легше. Важливо також пам’ятати, що під час навчання або саморозвитку уся увага має бути присвячена саме цим заняттям. Тобто підготовку до пари не можна робити під час прослуховування гучної музики, перегляду телевізора або повідомлень із месенджерів, адже це призведе до змішання думок і навчання не буде ефективним.

Події та оголошення


серпня
29
Запрошуємо на виставку «Боротьба і Муки. Польські громадяни під час II світової війни»

ЧОРНОМОРСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ПЕТРА МОГИЛИ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ПОЛОНІСТИКИ ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА В ОДЕСІ     Шановні Пані та Панове! Запрошуємо Вас взяти участь у відкритті виставки «Боротьба і Муки. Польські громадяни під час II світової війни», що відбудеться …

серпня
31
До уваги першокурсників!

Запрошуємо всіх першокурсників на посвяту в студенти, яка відбудеться 31 серпня 2019 року о 17.00 в ЧНУ ім. Петра Могили.  

вересня
7
Запрошуємо відвідати черговий Науковий пікнік у Миколаєві!

Вже вкотре в Миколаєві проходить цікава розважально-освітня подія – Науковий пікнік. Це некомерційний проект, направлений на популяризацію науки у неформальному спілкуванні. До заходу залучають представників багатьох навчальних закладів Миколаєва. Коли: 7 вересня 2019 року Де: 8 Причал О котрій: 12:00 …