Як позбутись ліні та підвищити ефективність навчання?


Часто у моменти, коли потрібно щось робити, лінь або прокрастинація охоплюють студента. Однак важливо розуміти, що мозкова активність не може бути нейтральною: вона дозволяє людині або розвиватись, або деградувати. Лінощі заважають не лише погано розподіляти свій час, а й засвоювати необхідну інформацію та концентруватись на навчанні.

Уже зовсім скоро розпочнеться навчальний рік, тож позбутись ліні потрібно вже зараз. Аби мати якісь досягнення у навчанні або іншій сфері, потрібно позбутись звички відкладати справи на потім.

Лише гарна сила волі може змусити людину працювати, однак краще виконати ту чи іншу справу допомагає мотивація та бажання. На першому етапі варто починати з чогось простого:

  • Створіть план дій на кожен день.

Наприклад:

– займатись виконанням завдань з 17:00 до 19:00;

– розвиватись (читати, тренуватись, навчитись чомусь новому) з 19:00 до 21:00;

– лягти спати о 22:00.

У цьому графіку можуть бути й побутові речі, такі як прання, прибирання. Головна мета такого плану – встигнути зробити важливі речі за добу, скоротивши час на перегляд соцмереж. Крім того, він дозволить зростити відчуття відповідальності.

  • Один чи два дні на тиждень варто присвятити собі, тобто не робити нічого важливого аби не перенавантажити себе. Наприклад, можна подивитись серіали, пограти в ігри, піти на прогулянку містом із друзями та інше.
  • Вже зараз почніть робити речі, які Ви збирались робити «з понеділка». Головною метою має бути бажання позбутись звички, уявивши, що «завтра» не буде.

Дотримуючись цих трьох кроків, перемогти звичку лінуватись або прокрастинувати буде легше. Важливо також пам’ятати, що під час навчання або саморозвитку уся увага має бути присвячена саме цим заняттям. Тобто підготовку до пари не можна робити під час прослуховування гучної музики, перегляду телевізора або повідомлень із месенджерів, адже це призведе до змішання думок і навчання не буде ефективним.

Події та оголошення


грудня
12
Запрошуємо на лекцію американського історика мистецтва Вілсона Алекса Фішера

12 грудня 2019 року о 17:00 у приміщенні Виставкової зали (вул. Нікольська 54, вхід з вул. Соборної) відбудеться лекція американського мистецтвознавця Вілсона Алекса Фішера, дослідника програми Фулбрайт про сучасне мистецтво. Організатор: кафедра англійської філології ЧНУ імені Петра Могили. Лекція буде …

грудня
10
Запрошуємо на зустріч з директором Миколаївської філії ТОВ “ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА”

10 грудня 2019 року о 10:30 в ауд. 10-206 відбудеться зустріч  з Сергієм Платоновим, директором Миколаївської філії ТОВ “ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА”, що входить до складу холдинг FREEDOM HOLDING CORP (США) та провадить діяльність на ринку цінних паперів. Запрошуємо відвідати тренінг …

грудня
10
Запрошуємо усіх, хто хоче попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови до Multilingual sprach café

Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр та Соня Геба, а також деканат Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили пропонують приєднатися до Multilingual sprach café усіх, хто хоче покращити своїпрактичні мовленнєві навички. Коли: 10 грудня Час: 19:00 – 21:00 Де: Піцерія …