Як позбутись ліні та підвищити ефективність навчання?


Часто у моменти, коли потрібно щось робити, лінь або прокрастинація охоплюють студента. Однак важливо розуміти, що мозкова активність не може бути нейтральною: вона дозволяє людині або розвиватись, або деградувати. Лінощі заважають не лише погано розподіляти свій час, а й засвоювати необхідну інформацію та концентруватись на навчанні.

Уже зовсім скоро розпочнеться навчальний рік, тож позбутись ліні потрібно вже зараз. Аби мати якісь досягнення у навчанні або іншій сфері, потрібно позбутись звички відкладати справи на потім.

Лише гарна сила волі може змусити людину працювати, однак краще виконати ту чи іншу справу допомагає мотивація та бажання. На першому етапі варто починати з чогось простого:

  • Створіть план дій на кожен день.

Наприклад:

– займатись виконанням завдань з 17:00 до 19:00;

– розвиватись (читати, тренуватись, навчитись чомусь новому) з 19:00 до 21:00;

– лягти спати о 22:00.

У цьому графіку можуть бути й побутові речі, такі як прання, прибирання. Головна мета такого плану – встигнути зробити важливі речі за добу, скоротивши час на перегляд соцмереж. Крім того, він дозволить зростити відчуття відповідальності.

  • Один чи два дні на тиждень варто присвятити собі, тобто не робити нічого важливого аби не перенавантажити себе. Наприклад, можна подивитись серіали, пограти в ігри, піти на прогулянку містом із друзями та інше.
  • Вже зараз почніть робити речі, які Ви збирались робити «з понеділка». Головною метою має бути бажання позбутись звички, уявивши, що «завтра» не буде.

Дотримуючись цих трьох кроків, перемогти звичку лінуватись або прокрастинувати буде легше. Важливо також пам’ятати, що під час навчання або саморозвитку уся увага має бути присвячена саме цим заняттям. Тобто підготовку до пари не можна робити під час прослуховування гучної музики, перегляду телевізора або повідомлень із месенджерів, адже це призведе до змішання думок і навчання не буде ефективним.

Події та оголошення


квітня
1
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …

березня
4
Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

4 березня 2020 року о 12:00 в читальній залі університету відбудеться зустріч із представником Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба щодо навчання на військовій кафедрі. Запрошуються студенти 1-5 курсів. За детальною інформацією звертайтеся до кабінету 5-102.

лютого
20
Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»  в рамках спеціальності  151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (РВО – бакалавр). Зустріч відбудеться 20 лютого о 17-00 в приміщенні 1-314 (деканат факультету комп’ютерних наук).