Як опублікувати наукову статтю в Scopus


Портал Оsvita.ua  розповідає про те, як опублікувати наукову статтю в Scopus та чому її можуть не пропустити для публікації.

Scopus – одна з найбільших баз даних анотацій та цитувань рецензованої наукової літератури, зокрема наукових журналів, книг та конференцій, які включені до цієї бази даних. Загалом охоплює понад 41 тис. наукових видань як природничого, так і гуманітарного спрямування, з них більш ніж 38 тис. становлять наукові журнали.

Перелік видань щороку оновлюються, тож до нього постійно додають нові видання, за умови, що вони відповідають жорстким критеріям науковості й пройшли експертний відбір.

Що потрібно знати?

До наукових статей у журналах, які індексуються в Scopus, ставиться низка різних вимог – формальних, змістовних, юридичних, лінгвістичних тощо. Зокрема, є вимоги щодо структури статті та оформлення бібліографічних посилань, які повинні відповідати вимогам конкретного журналу. Стаття повинна бути написана якісною англійською мовою із дотриманням авторських прав.

Багато цікавої і необхідної інформації можна також знайти на веб-сторінці та профілі у Facebook засновника Scopus – компанії Elsevier. Там, зокрема, можна ознайомитись з покроковим путівником з публікації статей, типовими причинами відхилення статей редакцією журналу, пройти короткий онлайн-курс про правильне структурування наукових статей, а також знайти багато інших ресурсів та корисної інформації.

У ЧНУ імені Петра Могили постійно проходять тренінги, які стосуються роботи з базою данних Scopus.

Процедура розгляду статті

Розгляд може тривати до пів року, а інколи й довше. У різних журналах вона може мати певні відмінності. Спочатку статтю перевіряють на додержання формальних вимог, лише потім її подають на розгляд головному редактору та надсилають рецензентам.

Якщо стаття успішно пройшла усі етапи перевірки та рецензування, то автору повідомляють про позитивне рішення редколегії та надсилають два-три відгуки анонімних рецензентів. Стаття буде опублікована лише у випадку врахування рекомендацій рецензентів або обґрунтованих пояснень, чому дані рекомендації не можуть чи не повинні бути виконані.

З яких причин стаття може бути відхилена?

  1. Стаття не пройшла технічну перевірку. Наприклад, відхилити статтю за цим критерієм можуть, якщо у статті містяться елементи, які викликають підозру щодо плагіату або стаття не відповідає вимогам журналу, до якого вона подається.
  2. Стаття не відповідає цілям та сфері наукових інтересів журналу. Наприклад, якщо стаття торкається сфери наукового інтересу журналу (скажімо медицини), але зосереджена на іншій сфері (наприклад, на медичному праві).
  3. Стаття не є завершеним дослідженням. Такий висновок редакція може зробити, якщо стаття містить лише окремі спостереження, але не є повним дослідженням.
  4. Процедури, методологія і/або аналіз даних є незадовільними. Наприклад, якщо у дослідженні бракує чітких контрольних груп або інших показників для порівняння.
  5. Висновки не можуть бути визнані вірогідними на основі тексту статті (якщо викладені у статті аргументи є нелогічними, неструктурованими або недійсними, отримані дані не підтверджують висновків).
  6. Стаття є незначним продовженням (розширеним варіантом) іншої статті, зазвичай цього ж автора.
  7. Стаття незрозуміла, тобто мова, якою викладена стаття, структура статті чи використані у ній наочні матеріали (зображення, формули, розрахунки та ін.) настільки низького рівня, що стаття не може бути оцінена.
  8. Стаття нецікава. Наприклад, якщо вона є неактуальною, не значущою чи маргінальною для сфери наукових досліджень; питання порушені у статті не становлять наукового інтересу.

Скільки коштує публікація статті у Scopus?

Якщо журналу немає у вільному доступі і він фінансується здебільшого коштом читачів та передплатників, то публікація статей у ньому зазвичай безкоштовна. Якщо ж журнал у вільному доступі, то він фінансується здебільшого за кошти авторів. А це означає, що більшість статей у ньому публікуються на платній основі. Наприклад, серед топ-100 економічних журналів близько 80% безкоштовні, а в інших 20% потрібно заплатити.

Значно вищою може бути вартість у так званих «хижацьких журналах», для яких дохід є важливішим за якість та науковий рівень статей, що в них публікуються. Також вартість статті підвищується, якщо автор вирішив скористатись для публікації послугами фірм посередників наприклад, щодо пошуку потрібного журналу, перекладу та редагування статті.

Джерело.

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …