Як домовитись з минулим?


19-20 листопада 2018 р. в м. Києві відбулася міжнародна конференція «Як домовитись з минулим!?». Основними організаторами були Центр Досліджень Визвольного Руху та «Konrad Adenauer Stiftung Ukraine».

Конференція була присвячена гострим та актуальними питанням сьогодення, які ставлять перед собою історики, політологи, культурні та громадські діячі, журналісти та більшість населення країни. Основними дискусійними темами конференції були питання про ставлення до періоду радянського тоталітаризму, про поводження з його ідеологією, пам’ятниками, мистецтвом? Як говорити про травматичне минуле і чи варто будувати на ньому свою ідентичність? Як працювати із розсекреченими радянськими архівами та чи потрібно це суспільству?

У цій конференції від Чорноморського національного університету імені Петра Могили взяли участь викладач кафедри історії Шевченко Наталія Володимирівна та студентка 1 курсу спеціальності «Історія та археологія» Кремінська Юлія.

Конференція пройшла у форматі тематичних панелей-дискусій.

Також у рамках конференції відбувся науково-практичний семінар «Відкриті архіви для молодих науковців» для учасників конкурсу студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х – 1950-х років». На семінар були запрошені автори, чиї роботи, на думку журі конкурсу, були найкращими. Серед таких робіт – робота Кремінської Юлії на тему «Українські жінки у повстанському русі селян Півдня України (20-і рр. ХХ ст.)». Науковий керівник роботи: завідувач кафедрою історії, д. і. н., професор Котляр Юрій Вадимович.

Події та оголошення


березня
21
Відбудеться відкриття виставки дитячих малюнків «Ми є, ми поряд, ми з вами»

21 березня – Всесвітній день інформування про синдром Дауна. ЧНУ імені Петра Могили запрошує долучитися до цієї події, тому 21 березня о 14.00 у 10 корпусі відбудеться відкриття виставки дитячих малюнків «Ми є, ми поряд, ми з вами», яка присвячується …

березня
26
Відбудеться звітно-виборна конференція Профспілкового комітету ЧНУ ім. Петра Могили

26 березня о 14.30 у приміщенні Вченої ради відбудеться звітно-виборна конференція Профспілкового комітету ЧНУ ім. Петра Могили. Запрошуються обрані учасники конференції.  

березня
21
Запрошуємо на майстер-клас з 3D-технологій

21 березня в аудиторії 2-309 о 15:30 в ЧНУ імені Петра Могили пройде Workshop-тренінг, на якому Ви дізнаєтесь все про 3D-технології, що таке 3D принтер та які програмні продукти тобі допоможуть оволодіти професією майбутнього і стати 3D – моделістом.