Як домовитись з минулим?


19-20 листопада 2018 р. в м. Києві відбулася міжнародна конференція «Як домовитись з минулим!?». Основними організаторами були Центр Досліджень Визвольного Руху та «Konrad Adenauer Stiftung Ukraine».

Конференція була присвячена гострим та актуальними питанням сьогодення, які ставлять перед собою історики, політологи, культурні та громадські діячі, журналісти та більшість населення країни. Основними дискусійними темами конференції були питання про ставлення до періоду радянського тоталітаризму, про поводження з його ідеологією, пам’ятниками, мистецтвом? Як говорити про травматичне минуле і чи варто будувати на ньому свою ідентичність? Як працювати із розсекреченими радянськими архівами та чи потрібно це суспільству?

У цій конференції від Чорноморського національного університету імені Петра Могили взяли участь викладач кафедри історії Шевченко Наталія Володимирівна та студентка 1 курсу спеціальності «Історія та археологія» Кремінська Юлія.

Конференція пройшла у форматі тематичних панелей-дискусій.

Також у рамках конференції відбувся науково-практичний семінар «Відкриті архіви для молодих науковців» для учасників конкурсу студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х – 1950-х років». На семінар були запрошені автори, чиї роботи, на думку журі конкурсу, були найкращими. Серед таких робіт – робота Кремінської Юлії на тему «Українські жінки у повстанському русі селян Півдня України (20-і рр. ХХ ст.)». Науковий керівник роботи: завідувач кафедрою історії, д. і. н., професор Котляр Юрій Вадимович.

Події та оголошення


липня
31
Запрошуємо до участі у Всеукраїнському конкурсі проектів документальних анімаційних роликів «Кібербулінг. Як я перестав/перестала бути жертвою»

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UAспільно з УАнімА оголошує Всеукраїнський конкурс проектів документальних анімаційних роликів «Кібербулінг. Як я перестав/перестала бути жертвою», заснованих на реальних життєвих історіях. Кінцевий термін подання конкурсних робіт – 31 липня. Три переможці конкурсу отримають винагороду …

липня
19
Уряд Казахстану надає 160 стипендій на навчання у вишах

Як повідомляється на офіційному сайті МОН, українцям пропонують подати заявку на безкоштовне навчання у вишах Казахстану. У межах програми передбачається розподіл 160 стипендій, серед яких 25 місць для бакалаврів, 125 – для магістрів, 10 – для докторів філософії. Прийом заявок …

червня
17
Від ідеї до бізнесу всього за 1 місяць: відкрито набір на тренінгові програму

Веб-журнал «Світ Фентезі» оголошує конкурс фантастичних оповідань, присвячений українським містам! Пропонуємо вам звести руки над клавіатурою і показати, що наші міста сповнені магії, химер та загадок, не менш, ніж нью-йорки і лондони. За результатами конкурсу буде видана збірка. Перші три …