Як домовитись з минулим?


19-20 листопада 2018 р. в м. Києві відбулася міжнародна конференція «Як домовитись з минулим!?». Основними організаторами були Центр Досліджень Визвольного Руху та «Konrad Adenauer Stiftung Ukraine».

Конференція була присвячена гострим та актуальними питанням сьогодення, які ставлять перед собою історики, політологи, культурні та громадські діячі, журналісти та більшість населення країни. Основними дискусійними темами конференції були питання про ставлення до періоду радянського тоталітаризму, про поводження з його ідеологією, пам’ятниками, мистецтвом? Як говорити про травматичне минуле і чи варто будувати на ньому свою ідентичність? Як працювати із розсекреченими радянськими архівами та чи потрібно це суспільству?

У цій конференції від Чорноморського національного університету імені Петра Могили взяли участь викладач кафедри історії Шевченко Наталія Володимирівна та студентка 1 курсу спеціальності «Історія та археологія» Кремінська Юлія.

Конференція пройшла у форматі тематичних панелей-дискусій.

Також у рамках конференції відбувся науково-практичний семінар «Відкриті архіви для молодих науковців» для учасників конкурсу студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х – 1950-х років». На семінар були запрошені автори, чиї роботи, на думку журі конкурсу, були найкращими. Серед таких робіт – робота Кремінської Юлії на тему «Українські жінки у повстанському русі селян Півдня України (20-і рр. ХХ ст.)». Науковий керівник роботи: завідувач кафедрою історії, д. і. н., професор Котляр Юрій Вадимович.

Події та оголошення


січня
27
ЧНУ імені Петра Могили запрошує на день відкритих дверей

27 січня 2019 р. з 10:00 по 14:00 в Чорноморському національному університеті ЧНУ імені Петра Могили пройде день відкритих дверей.

січня
18
Запрошуємо на День професій до ЧНУ імені Петра Могили

День професій ЧНУ імені Петра Могили Щорічно практично перед всіма випускниками шкіл постають питання: «Ким бути?», «Яку професію обрати?», «Які предмети  ЗНО здавати ?» тощо. Це  хвилює  не тільки школярів, а і їхніх батьків. Чорноморський національний університет імені Петра Могили має …

січня
30
Запрошуємо школярів взяти участь у творчому конкурсі “Миколаїв – місто рівності”

Запрошуємо учнів загальноосвітніх шкіл взяти участь у творчому конкурсі (малюнки, плакати, поробки) за темою «Миколаїв – місто рівності» з організацією виставки в ЧНУ ім. П. Могили та визначенням переможців.