Як діяти цьогорічним вступникам з Криму та Донбасу

1. Обрати ЗВО у який плануєте вступати. На сайті МОН є Перелік, який налічує 91 заклад вищої освіти.
  2. У період з 1 по 12 серпня електронно зареєструватися на прийом до обраного ЗВО. У зв’язку з епідеміологічною ситуацією в країні, більшість університетів та інститутів приймають лише за попередньою реєстрацією та у певні години. Деякі університети мають для цього окремі сайти, але більшість має спеціальні сторінки для реєстрації. Під час реєстрації вступник потрібен завантажити: паспорт громадянина України або свідоцтво про народження, документи, які підтверджують, що він мешкає на окупованій території.
  3. У визначений час, приїхати на територію, підконтрольну Україні, та особисто прийти до вишу, який обрали. У ЗВО подати заяву та заповнити освітню декларацію: для конкурсу на бюджет: вступники з Криму – до 20 серпня, вступники з Донбасу – до 22 серпня, для конкурсу на контрактну форму – до 23 жовтня.
  4. З освітньою декларацією прийти у школу для складання двох іспитів: з української мови, історії України. У ЗВО України вже працюють освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Контакти шкіл для складання іспитів та контакти цих центрів у ЗВО є на сайті МОН.
  5. Скласти іспити з української мови та історії України у відповідній школі. Іспити письмові та тривають по півтори години. Оцінки за 12-бальною шкалою вступник отримує того ж дня у вигляді довідки про складання ДПА.
  6. З довідкою ДПА, яка є підставою для вступу, прийти до обраного ЗВО. Скласти вступне випробування, відповідно до обраної спеціальності та отримати свій бал.
  7. Оцінки за всі іспити переводяться у 200-бальну шкалу і зараховуються як результати ЗНО.
  8. Отримати повідомлення про зарахування.

foto.jpg