Вузи отримають рекомендації з акредитації освітніх програм


Усі українські вищі навчальні заклади отримають мінімальний пакет нормативних актів, рекомендацій і роз’яснень щодо всіх процедур акредитації освітніх програм. Про це повідомили в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти. Також в агентстві зазначили, що Положення про акредитацію освітніх програм, за якими буде здійснюватися підготовка одержувачів вищої освіти, затверджене Наказом МОН № 977 від 11.07.2019, буде офіційно опубліковане 27 серпня.

Акредитація освітніх програм першого, другого і третього рівня вищої освіти буде здійснюватися виключно Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Разом з тим, агентство не прийматиме заяви про акредитацію напрямів підготовки і спеціальностей (за шифрами, які діяли до 2015 р), а також освітніх програм, за якими здійснюється підготовка за ОКР «молодший спеціаліст».

У 2019/20 навчальному році повідомлення про намір акредитувати освітню програму будуть прийматися з 2 вересня по 27 вересня.

На базі отриманих від вищих навчальних закладів повідомлень про намір акредитувати освітні програми Національне агентство до 1 жовтня 2019 року становитиме графік прийому заяв про акредитацію і відкриє доступ до електронних кабінетів, через які заклади будуть подавати відповідні матеріали для акредитації.