Вступати, чи ні на військову кафедру

Багато років на військові кафедри вступали для того аби бути звільненим від призову на військову службу, але з 2017 року в Україні затвердилась практика призову випускників і таких закладів.

Цього року, за наказом міністра оборони Андрія Тарана, в червні – липні, до лав армії призвали 500 офіцерів запасу, які не проходили військову службу.
Як зазначається, відповідно до наказу від 19 травня 2020 року № 157 «Про призов громадян України на військову службу за призовом осіб офіцерського складу в червні – липні 2020 року», за 16 військово – обліковими спеціальностями підлягають призову 500 офіцерів запасу віком до 43 років, які закінчили кафедру військового вишколу, мають вищу освіту не нижче бакалавра та не проходили військову службу.

Спочатку офіцерів запасу відправлять слухачами у вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти на курси перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Після проходження курсу, який триває три місяці їх направлять до військових частин. Загалом, служба триватиме 18 місяців, за призовниками зберігається попереднє місце роботи та середня зарплатня яку він  отримував. Також, після шести місяців служби, призовник отримує право перейти на контракт.

Під час проходження служби офіцер отримує зарплату згідно свого звання та спеціальності, отримує усі соціальні пільги як і військовослужбовці за контрактом, а також на відміну від рядового складу не проживає у казармі. Призвані на строкову службу офіцери запасу не залучаються до ООС.

фото.jpg