Волонтерські засади студентів медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили

Життя мешканців нашої країни поділилося на «до» та «після». Кожен українець зараз важливий, наша місія єднатися та бути професіоналом своєї справи! Наразі ми маємо незламний дух всіх українців, почуття єдності та бажання допомогти.

Не залишаються осторонь і студенти ЧНУ імені Петра Могили, зокрема здобувачі освіти медичного інституту. До 24 лютого 2022 року в них постійно стояло ключове питання, яким лікарем бути, проте с 24 лютого це питання змінилося на: «Чи бути взагалі?». Настала війна. Поки наші хоробрі герої на полях фронту наближають  час перемоги, наші лікарі, усі медики невпинно форсують свій фронт – війну за людські життя.

Студент 5 курсу ЧНУ імені Петра Могили Павло Чуяк уже майже рік працює медичним братом у Миколаївській обласній клінічній лікарні в неврологічному відділенні. З лютого цього року він не залишив свій пост, отримував вказівки щодо евакуації пацієнтів до підвалу та кожного дня дбає про здоров’я наших громадян. Наразі Павло Чуяк працює  паралельно у двох лікарнях.

А Юлія Дабагян, студентка 5 курсу Медичного інституту, працює в реанімаційному відділенні Миколаївської ЛШМД. Побачивши в перші дні війни на відео великий потік поранених воїнів та маючи бажання допомогти, вона вирішила піти до реанімації на правах волонтера (до речі, Святослав Вакарчук декілька разів відвідував ЛШМД, відвідував бійців, залишив нам фото на пам’ять та автографи).

Нашим студентам щодня доводиться мати справу з великим потоком поранених військових і цивільних, серед травм переважають політравми, мінно-вибухові та вогнепальні травми. Понад місяць працювали в тяжкому графіку: у перші дні війни шість діб поспіль у лікарні, потім декілька діб в іншій лікарні, день-два вихідних.

Ось, тільки невеликий перелік того, що роблять наші студенти Медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили.

Валентина Коваленко, студентка-медик 5 курсу працює у Веселинівській лікарні, де постійно надає медичну допомогу пораненим після обстрілів. Також Валентина стала волонтером у допомозі ЗСУ – вона щоночі випікає смаколики для воїнів.

Студенти 5 курсу: Ірина Валькова  – працює в БСМП, Владислав Замкін – долучився до групи швидкої медичної допомоги, Людмила Меша працює в Обласній дитячій лікарні, а також займається волонтерством, а Маргарита Задорожко перший місяць війни працювала  в Обласній офтальмології, зараз займається волонтерством.

Студенти 5 курсу Марія Григорян та Володимир Висотюв від початку війни працюють у дитячій обласній лікарні, у відділенні оперативної хірургії та ковідному відділенні відповідно.

Здобувач освіти 6 курсу Володимир Григор’єв доєднався до волонтерської організації «Сталеві мурахи».

Лянний Андрій, студент 3 курсу, став волонтером Червоного хреста, де діяльність спрямована на надання першої психологічної допомоги біженцям із нашої області.

Також студенти 3 курсу Любов Мельницька, Дар’я Каркасенко та Марина Воробйова долучилися до Миколаївського філіалу Всесвітнього фонду екології та здоров’я EcoHealth, де працюють на складі медикаментів, займаються їхнім сортуванням та видачею.

Деякі медики, серед яких і наші студенти, жили фактично в лікарні, не маючи можливості поїхати додому через воєнні дії, тиждень, два і це не максимум.

Наші студенти-медики вдячні своїм колегам за підтримку, отримані професійні навички, зразок медичного професіоналізму та людяності.

У такі складні часи наші здобувачі освіти отримали цінний досвід, пройшли справжній «курс молодого бійця», закріпили практично теорію, яку здобули на парах у Медичному інституті ЧНУ імені Петра Могили та остаточно вирішили пов’язати своє життя з медициною.

Усі ми віримо в нашу перемогу, у нашу Україну!

Слава Україні!