Волонтерська діяльність факультету політичних наук

Представники факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили з початку війни активно долучаються до волонтерської діяльності. Студенти самотужки та у співпраці з іншими волонтерами допомагають з евакуацією населення, ліками, продуктами та всім необхідним для ЗСУ, ТРО та всього населення Миколаївської області.

Студентка 434 групи Юлія Кремінська розповіла, що рішення допомагати прийшло на другий день війни,  коли вона побачила скільки її знайомих приєдналися до лав захисників України. Спочатку допомагала особистими коштами.

«На той момент, це були свої гроші. Потім трапилась проблема в частині, де перебуває моя мама. Організували допомогу через мою картку ПриватБанку і все доставили в частину», – розповідає волонтерка.

Збір коштів проводять через особисту картку, купують необхідне  і передають прямо на блокпости, до нацполіції тощо. Окрім того Юлія розповіла, що також співпрацювала з дівчиною-волонтером, яка допомагає місту: купували ліки, готували їжу, віддавали речі у пологовий будинок.

Інша студентка – Юлія Верба (563 група) – є волонтером благодійної організації «Любов в дії», з якими в команді і працює зараз. Розповідає, що так простіше працювати, адже є всі офіційні документи. Також команді допомагає студент 531 групи, Стас Горбенко.

Волонтери евакуювали населення за допомогою своїх легкових автомобілів та всіх небайдужих. Кожного дня приймають заявки на виїзд людей. Маршрут будують таким чином: Миколаїв-Одеса-Львів-Польща або Миколаїв-Молдова.

«Ми повністю оплачуємо проїзд і годуємо людей в Одесі. Також з Миколаєва ходять автобуси до Молдови, і ми також оплачуємо проїзд, який складає півтори тисячі гривень», – зазначає Юлія.

Волонтери вивозять людей до Одеси, а назад до Миколаєва повертаються, закупившись усім необхідним. Закуповують за заявками, які отримують як від людей, так і від знайомих волонтерів. Наразі отримали прохання у допомозі зі Снігурівки та Баштанки, які вже частково виконали. Також команда допомагає лікарням міста Миколаєва та воєнному госпіталю.

«Ми допомагаємо абсолютно всім, хто потребує допомоги, починаючи з ліків та закінчуючи навіть планшетами для воєнних. Ми допомогли багатьом, і нас це тішить. Я пишаюся, що можу представляти наш університет таким чином», – зазначає Юлія.

Допомогти організації можна коштами на рахунок PayPal yulia.verba44@gmail.com або kapuchino041976@gmail.com.
Картки Монобанку: 4441114456848330, 4441114415624111.

Номери телефонів головних координаторок для отримання допомоги:
+380509235140 – Юлія;
+380984544273 – Олена.

Ми пишаємось нашими студентами-волонтерами та кожним, хто допомагає нашій країні й українцям у цей непростий воєнний час! Слава Україні!