Візит студентів із Яньченського політехнічного інституту промислових технологій (Китай) до Могилянки

12 липня до ЧНУ ім. Петра Могили завітали студенти із Яньченського політехнічного інституту промислових технологій (Китай) у рамках українсько-китайської літньої школи разом із проректором інституту Ван Цюанем. Цей візит організовано агенцією «Українсько-Китайський центр Шовковий Шлях», метою якої є налагодження співпраці між українськими та китайськими університетами. Центр Шовкового шляху утворений як наслідок підписання договору про співпрацю між містом Миколаїв (Україна) і містом Чжоушань (КНР), а Українсько-Китайський центр Шовкового Шляху створений з метою імплементації в Україні ініціативи «Новий Шовковий Шлях», відомої як «Один Пояс, Один Шлях». Найважливішими напрямами роботи центру були визначені наука та освіта.

У рамках зустрічі 12 липня студентам було проведено презентацію про ЧНУ ім. Петра Могили, а також гості відвідали музей та Медичний інститут Могилянки.

13 липня пройшов дружній турнір між китайськими студентами та викладачами й студентами Могилянки з бадмінтону. А також група студентів відвідала водно-спортивну базу ЧНУ ім. Петра Могили, де плавали на каяках.  Нагадаємо, що на водно-спортивній базі є стадіон із штучним покриттям та необхідне обладнання для навчання греблі та веслування.

«У рамках українсько-китайської літньої школи студентам проводять культурну програму, знайомлять із українською культурою та наукою. Цей візит – як ознака дружби народів, можливість українських студентів та викладачів поспілкуватися з китайськими. Ми вдячні адміністрації ЧНУ ім. Петра Могили за прийом. Варто зазначити, що ці студенти – потенційні студенти Могилянки, адже вони зацікавленні у навчанні в Україні. Такі програми ми організовуємо щороку. Найголовніше для китайських студентів – познайомитись із Україною, її освітою та культурою», – пояснив Ростислав Рижков.

Відзначимо, що в ЧНУ ім. Петра Могили приділяють значну увагу вивченню китайської мови та літератури, адже основну роль у поширенні китайської культури відіграє Інститут Конфуція, який діє вже п’ять років в Могилянці.