Візит ректора Поморської академії до ЧНУ ім. Петра Могили у рамках проекту Вишеградського фонду: навчальний курсу «Перехідні демократії з врахуванням досвіду країн Вишеградської четвірки»

3 травня до Чорноморського національного університету імені Петра Могили завітав ректор, професор Збігнєв Осадовський з Поморської академії у Слупську (Республіка Польща). У ході візиту була проведена відкрита лекція в рамках курсу «Перехідні демократії з врахуванням досвіду країн Вишеградської четвірки», що реалізується у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили.

Під час лекції прочитаної професором Осадовським студенти та викладачі дізналися більше про такі особливості демократичних трансформацій у сфері Вищої Освіти у країнах Вишеградської четвірки на прикладі Польської Республіки, як фінансування навчальних заходів, формування коефіцієнту престижності університетів, факультетів та інститутів, результати демократичних змін у системі польської освіти після вступу до ЄС. Усі присутні на заході мали можливість обговорити подальшу демократичну співпрацю з польською державою у різних сферах.

Ректор Поморської академії у Слупську визначив суттєву роль, яку відіграють обміни між студентами та викладачами у розбудові польської вищої освіти та важливість грантових програм від Вишеградського Фонду та європейських програм HORIZON 2020, Erasmus+ у розвитку демократичних інститутів у країнах Вишеградської четвірки.

Під час зустрічі ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко особисто подякував пану Осадовському за приїзд, наголосивши: «Співпраця між нашими державами в навчальному просторі має  давню та добру історію, зокрема кооперація ЧНУ ім. П. Могили та Поморської Академії триває вже понад 5 років. Маємо сподівання, що в подальшому співробітництво між нашими освітніми закладами буде тільки зміцнюватись та укріплювати демократичні перебудови в польському та українському суспільствах».