Виші можуть розпочати роботу зі студентами і самостійно визначити початок навчального року

Заклади вищої освіти, у регіонах яких послаблюватимуть карантинні заходи, зможуть після 1 червня розпочинати очну роботу зі здобувачами освіти. Про це в ефірі телеканалу Україна 24 сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, відповідна робота може здійснюватись за умови роботи в групах не більше 10 осіб.

«Щодо проведення екзаменаційних сесій. Так, з 1 червня це можливо в закладах вищої освіти за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, а також у групах не більше десяти осіб. Але все це залежить від кожної окремої адміністративної території, тому що перед тим, як відбувається послаблення карантинних заходів, має бути прийнято рішення обласною комісією ТЕБ і НС», – сказала Мандзій.

Вона наголосила, що якщо показники в області дозволятимуть послабляти карантинні заходи, то з 1 червня в закладах вищої освіти можна буде відновити освітній процес, зокрема для складання іспитів екзаменаційної сесії. Також в.о. міністра освіти і науки підкреслила, що заклади вищої освіти здебільшого готові до проведення екзаменаційної сесії дистанційно.

Large group of students writing.

А от конкретну дату початку навчального року для першокурсників ЗВО зможуть визначити самостійно. Про це повідомили в листі Міністерства освіти і науки, що надісланий керівникам закладів вищої та фахової передвищої освіти.

«Прийняття рішення щодо початку навчального року для студентів, зарахованих впродовж вступної кампанії 2020 року, відноситься до компетенції закладу вищої та фахової передвищої освіти», – зазначають у Міносвіти.

У відомстві повідомляють, що строки проведення вступної кампанії сплановані таким чином, що 2020/21 навчальний рік для студентів за державним (регіональним) замовленням може бути розпочато з 15 вересня 2020 року.