Випускниця-економіст ЧНУ імені Петра Могили про досвід навчання економічним наукам в Америці

Цього четверга, 9 січня, до студентів та викладачів Факультету економічних наук ЧНУ імені Петра Могили завітала його випускниця Ірина Демко. Нині пані Ірина наукова співробітниця Центру економічного розвитку при Клівлендському університеті (Maxine Goodman Levin College of Urban affairs), має докторський ступінь в області сільського господарства, навколишнього середовища та регіональної економіки в Університеті штату Пенсильванія, де вивчала торгівлю органічними продуктами в США, та спеціалізується на вивченні економічного впливу.

Ділилася Ірина Демко зі студентами особливостями навчання в американських вишах, що відмітила із власного досвіду та, власне, як стала студенткою Пенсильванського університету. Також розмова йшла у сфері економічних і математичних питань: про рівень підготовки вступників та студентів, науковий розвиток та можливості на базі американських університетів.

Отримала пані Ірина чимало запитань від студентів, які були зацікавлені процесом складання всіх іспитів (які потрібні для вступу в американський університет) та їхньою складністю; відмінністю навчального процесу та математичного навантаження у порівнянні з українськими вишами; аспірантською діяльністю та моментами захисту дисертаційних робіт. Звичайно, не обійшлося й без кумедних та цікавих історій зі студентського життя українки в Америці, на перший погляд «дивних» для нас американських культурних особливостей.