Викладачка кафедри української філології, теорії та історії літератури вітає з Днем слов’янської писемності та культури!

Викладачка кафедри української філології, теорії та історії літератури ЧНУ імені Петра Могили, болгаристка, директор недільної болгарської школи ім. І. Вазова Ольга Колот вітає з Днем слов’янської писемності та культури!

Щороку 24 травня в усіх слов’янських країнах вшановують пам’ять святих Кирила і Мефодія, а також День слов’янської писемності та культури. Свято встановлене згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітників, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, покровителів Європи.

Нагадаємо, що 17 вересня 2019 року Ольга Колот отримала відзнаку за внесок у вивчення мов нацменшин. Таку ж відзнаку отримала і викладачка кафедри української філології, теорії та історії літератури ЧНУ імені Петра Могили Оксана Харчук. Вручення відбулось у Миколаївській обласній раді під час засідання Ради старійшин Ради національних товариств Миколаївської області стосовно питання проведення фестивалю національних культур «Дружба». На засіданні вручали подяки та грамоти багаторічним друзям та партнерам фестивалю.

А 10 жовтня 2019 року у Миколаєві відбулась вистава Драматичного театру «РАЧО СТОЯНОВ» з міста Габрово (Болгарія) «Свекърва». Дійство відбувалося у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі у межах ХІ відкритого театрального фестивалю «Homo Ludens». Ольга Колот та Оксана Харчук активно сприяли візитові гостей до Миколаєва, а також організовували та проводили різноманітні заходи під час перебування іноземних акторів у нашому місті.

Також Ольга Колот є організатором мовних літніх курсів у Болгарії, які можуть за бажання пройти студенти та викладачі, а також всі охочі. Так, з 22 липня по 4 серпня 2019 року студенти та викладачі кафедри української філології, теорії та історії літератури проходили навчально-культурологічне стажування у Технічному університеті міста Габрово.