икладачі та студенти кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ ім Петра Могили взяли участь у круглому столі

5 жовтня 2023 року відбувся круглий стіл на тему «Землеустрій, охорона та оподаткування земель на територіях, що постраждали внаслідок бойових дій». До нього доєднались  викладачі кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили та студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» Ніна Новотарська, Андрій Іващенко (418 група) та Валерія Юзва (518М група).

Захід проводився під егідою ГО «Асоціація фахівців землеустрою України» за участі факультету землевпорядкування НУБіП України, ННТУ «Дніпровська політехніка», факультету землевпорядкування та туризму  Львівського національного університету природокористування, географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка». Загалом на заході були присутніми близько 100 учасників.

Представники територіальних громад, що також відвідали цей захід, піднімали питання наслідків воєнних дій, а саме переміщення бізнесу в інші регіони, або припинення їх діяльності, що звісно позначилось на формуванні місцевих бюджетів, розвитку місцевої інфраструктури, та на відбудові місцевих об’єктів.

В ході заходу учасники дискутували щодо необхідності розробки справедливої та прозорої податкової політики, що сприятиме економічному відновленню постраждалих територій. Обговорювалась і стратегія планування землекористування постконфліктних територій, реконструювання інфраструктури на постраждалих внаслідок бойових дій територіях. Йшлося і про екологічні проблеми та запровадження механізмів відновлення екосистем, що постраждали від бойових дій, та питання, пов’язані з рекультивацією земель, ролі в цьому процесі міжнародних та неурядових організацій, і світової спільноти загалом в підтримці територій, що постраждали від бойових дій.

Дякуємо викладачам та студентам нашого університету, що долучились до круглого столу, впевнені, це сприятиме закріпленню фахових компетенцій та розширить практичні навички студентів у веденні землеустрою на територіях, які постраждали внаслідок військових дій.