20 квітня 2023 викладачі кафедри управління земельними ресурсами та студенти-геодезисти на запрошення Одеського державного аграрного університету взяли участь у вебінарі «Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно під час дії воєнного стану». Спікером виступила державна реєстраторка речових прав на нерухоме майно, голова громадської організації «Обізнаний  значить захищений» Альона Бабіч. На зустрічі були присутні представники об’єднаних сільських рад, спеціалісти органів місцевого самоврядування, представники Національного авіаційного університету.

Альона Бабіч роз’яснила присутнім аспекти реєстрації нерухомості в період дії воєнного стану, указала, якими документами посвідчується право власності на земельну ділянку.

Так, з 2003 по 2016 право на земельну ділянку посвідчувалось державним актом на право приватної власності на земельну ділянку. З 2016 і донині право на земельну ділянку посвідчується відповідним записом в електронному реєстрі речових прав на нерухоме майно та, за бажанням власника, видається витяг з Державному реєстру речових прав на нерухоме майно.

Спікерка зазначила, що наразі не всі реєстратори та нотаріуси можуть проводити реєстрацію нерухомого майна, а лише ті, що внесені до державного реєстру. Також державна реєстраторка окреслила проблеми, з якими стикаються громадяни при оформленні права власності на пай. Пояснила, чи можна оформити спадщину, якщо спадок на окупованій території.

Наприкінці зустрічі присутні мали змогу отримати консультацію з особистих питань, що стосуються реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Щиро дякуємо за корисну та змістовну зустріч, яка сприятиме закріпленню фахових компетенцій студентів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».