Викладачі кафедри управління земельними ресурсами доєдналися до онлайн-заходу в рамках міжнародної мобільності

20 грудня 2023 року в рамках міжнародної мобільності викладачі кафедри управління земельними ресурсами доєднались до лекції професора, доктора Taşkın ÖZTAŞ з Університету Atatürk (Туреччина). Сфера дослідження вченого – це ґрунти в Туреччині та їх збереження.

Професор Taşkın ÖZTAŞ розказав про проблеми експлуатації турецьких ґрунтів в сучасних умовах. Визначив географію засолення ґрунтів при поливах мінералізованими водами та вплив такого процесу на урожайність цитрусових і гранатів на анатолійському плоскогір’ї.

Лектор окреслив найбільш ґрунторуйнівний процес у Туреччині – ерозію ґрунтів, а також причини її виникнення та локативні прояви на карті.

«Державні програми щодо збереження та підвищення родючості ґрунтів малоефективні і майже не впливають на діяльність турецьких фермерів. Збереження родючості ґрунтів – нагальна проблема сучасного турецького землекористування», – говорить професор.

Ця лекція є корисною для ґрунтознавців та всіх, хто цікавиться проблемами збереження родючості ґрунту. Дякуємо за можливість долучитися до заходу.

Віримо, отримані знання знадобляться студентам під час вивчення дисциплін «Міліоративне ґрунтознавство», «Землеустрій», «Землевпорядне проектування», а також сприятимуть отриманню навичок щодо розбудови земельних відносин відповідно до європейського законодавства!