Викладачі кафедри управління земельними ресурсами долучилися до семінару

2 березня  2023 року доктор економічних наук, професор кафедри управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили Олена Лазарєва та  старший викладач кафедри Андрій Мась взяли участь у пізнавальному семінарі на тему «Управління земельними ресурсами і розвиток ринку землі. Правові засади, інструменти, програми і можливості фінансового сприяння в ЄС», що був організований факультетом землевпорядкування НУБіП / NULES і АПД Україна / APD Ukraine (компонент Фаховий діалог із земельних питань).

Під час зустрічі визначили, що на шляху до членства в Європейському Союзі, Україна вже в найближчі роки повинна не просто наблизити, а системно привести законодавство у відповідність до вимог ЄС.

На зустрічі з викладачем-практиком, професором доктором Тео Кьоттером (Інститут геодезії та геоінформатики Боннського університету) розглянули наступні питання:

• якими директивами, рішеннями, правовими інструментами та програмами у ЄС регулюються питання управління земельними ресурсами і доступ на ринок земель;
  • якими є європейські підходи до регулювання земельних відносин.

Участь у роботі пізнавального семінару взяли здобувачі університетів України, в яких здійснюється підготовка землевпорядників і геодезистів, галузеві фахівці, розробники реформ у сфері землеустрою, представники провідних фахових громадських організацій, академічної спільноти  тощо.

Після завершення доповіді слухачі змогли отримати відповіді на питання, які їх зацікавили.

Домовились і надалі зустрічатися, залучаючи експертів з Польщі, Словенії, Естонії, Латвії, Литви, Болгарії та інших європейських країн, які пройшли процес адаптації до законодавства ЄС задля обговорення викликів та можливостей, які несе членство в ЄС для землевпорядної галузі.