Викладачі кафедри управління земельними ресурсами долучилися до чергового онлайн дискурсу

26 січня 2024 року викладачі кафедри управління земельними ресурсами професорка Олена Лазарєва та старший викладач Андрій Мась долучились до чергового засідання Наукової школи професора Антон Третяка. Протягом засідання учасники розглядали питання оцінки нанесеної шкоди землекористуванню на територіях, що зазнали військових дій.

Йшла мова про те, що враховуючи військові злочини, у повоєннийперіод є необхідним здійснення значних масштабних відновлювальних соціально-економічних, екологічних, містобудівних, сільськогосподарських та інших заходів, які відносяться до сфери землеустрою і містобудування.

У післявоєнний період необхідне врегулювання поняття відновлювальних землевпорядних та містобудівних робіт, строки та зміст заходів, які повинні виконуватися в межах такого відповідного періоду, а також повноваження відповідного органу на прийняття рішення про його початок та завершення, яке на сьогодні в законодавстві відсутнє.

Тому необхідно сформувати нові терміни щодо землекористування, яке зазнало збитків від воєнних дій. Крім того, виникла необхідність розроблення відповідних нормативно-методичних документів для здійснення землевпорядкування і оцінки втрат та збитків у територіальних громад.

Дякуємо за надану можливість бути долученими до заходу та взяти участь у кваліфікованій дискусії.