Викладачі кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили взяли участь в онлайн-конференції

24 березня 2023 року викладачі кафедри управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили, зокрема, професорка Олена Лазарева та старший викладач, Почесний землевпорядник України Андрій Мась взяли участь в онлайн-конференції «Відновлення громад: план дій».

Організатором конференції став проєкт «Надання експертної та технічної допомоги уряду та обласним адміністраціям у розробці та реалізації планів відновлення», який впроваджується за підтримки Уряду Великої Британії.

До участі в конференції були запрошені українські медіа, представники громад України, обласних адміністрацій, проєктів та програм міжнародної допомоги у сфері місцевого та регіонального розвитку.

Спікером зустрічі був керівник проєкту Василь Кашевський. Експертами проєкту виступили старші консультанти Шведсько-українського проєкту Маркіян Дацишин та Зоре Ганієва.

Вони озвучили проблемні аспекти щодо відновлення громад, зокрема, яким має бути якісний план відновлення і що має в ньому бути, розповіли про аналіз стану та потреб громади чи регіону на основі даних з різних джерел, пояснили логіку визначення етапів відновлення на основі результатів аналізу, розкрили поняття пріоритетності проєктів у межах запропонованих етапів, а також ознайомили з показниками відстеження результатів проєктів та ефективності відновлення громади.

Крім того, під час зустрічі обговорювали підготовку нормативно-правової бази та планування, що стосується відновлення громад.

Учасники конференції запланували протягом 2023 року взяти участь у підготовці 15 пілотних проєктів у всіх регіонах України.

Після завершення доповідей слухачі змогли отримати відповіді на питання, які залишилися в них після обговорення.