Викладачі кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили долучилися до круглого столу “Регулювання використання літаючих засобів в умовах воєнного стану”

20 вересня 2022 року відбувся круглий стіл на тему «Регулювання використання безпілотних літаючих засобів в умовах воєнного стану». У роботі круглого столу взяв участь почесний землевпорядник України, старший викладач кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили Андрій Мась.

Захід провели представники Національного університету біоресурсів і природокористування спільно з ГО «Асоціація фахівців землеустрою України», Земельною спілкою України та ГО «Асоціація сертифікованих інженерів-геодезистів України» в онлайновому форматі.

У роботі круглого столу взяли участь більше 20 учасників, серед яких провідні науковці-землевпорядники України Андрій Мартин, Тарас Євсюков, Ірина Новаковська, Андрій Попов, Андрій Агасов та ін.

Під час заходу також виступили співзасновник компанії «Drone.UA» Валерій Яковенко, голова правління ГО «Асоціація сертифікованих геодезистів України» Павло Матвєєв, один із розробників безпілотних авіаційних комплексів Олександр Прохорчук та інші провідні практики-землевпорядники.

У межах роботи круглого столу було розглянуто важливі питання, зокрема:

1. Як в умовах воєнного стану отримати дозвіл для використання дронів при виконанні топографо-геодезичних робіт, інвентаризації земель;
  2. Використання агродронів в умовах воєнного стану;
  3. Військові дрони та їх ефективність на полі бою.

В умовах сьогодення участь у такому заході є важливою, а також дозволяє, враховуючи високу технологічність виробництва, вивчити тонкощі використання безпілотних літаючих апаратів,

Вдячні учасникам круглого столу за надані роз’яснення та характеристики авіаційних засобів для виконання важливих завдань, що стануть в нагоді студентам спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».