Викладачі кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили взяли участь у практичному онлайн-семінарі при Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС

Викладачі кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили – кандидатка історичних наук, доцентка Тетяна Богданова та кандидатка політичних наук Ірина Тихоненко – узяли участь у практичному онлайн-семінарі та підвищенні кваліфікації.

Захід відбувся за програмою професійного навчання державних службовців у сфері зовнішніх зносин на тему «Державні інтереси України в полярних регіонах» на базі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС.

Під час практичного семінару було висвітлено особливості реалізації зовнішньополітичних ініціатив України у віддаленому для нас регіоні – Антарктиді, а також перспективи реалізації Державної цільової науково-технічної програми полярних досліджень на 2024-2034 рр., яка поширюється як на Антарктиду, так і Арктику.

Учасники мали змогу дізнатися про історичні особливості укладання, основні положення та міжнародно-правові особливості реалізації Договору про Антарктику та участі в ньому України, українські ініціативи в Антарктиді як в історичній ретроспективі, так і наразі (зокрема функціонування станції «Академік Вернадський») та участь у міжнародному багатосторонньому співробітництві – діяльність України в Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики. Особливу увагу спікери приділили впливу російської агресії на українську антарктичну програму та міжнародно-правовий режим Антарктики.

Вдячні Дипломатичній академії Україні за привернення уваги до такого особливого напряму зовнішньої політики нашої держави та сподіваємося на подальшу співпрацю!