Публічний круглий стіл кафедри ІТДП на тему: “Російсько-українська війна. Роль ветеранів” за участі представників МОДА

17 квітня 2023 року викладачі кафедри історії та теорії держави і права юридичного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили, а саме Іванна Лісна та Оксана Валецька, разом зі студентами першого курсу провели круглий стіл на тему «Російсько-українська війна. Роль ветеранів». До заходу доєдналась керівниця Департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва.

Спікери підняли багато актуальних тем, серед яких – роль української армії. Українська армія відіграє важливу роль у захисті нації. Після оголошення незалежності України в 1991 році армія була перетворена на захисну структуру, метою якої є захист держави від зовнішніх агресорів та забезпечення національної безпеки, що є її ключовим завданням.

Армія виконує різні завданнями у сфері національної безпеки, включно з захистом кордонів, боротьбою з тероризмом та іншими формами злочинності, а також захистом національних інтересів в міжнародних відносинах. Українська армія є важливим фактором стабільності та безпеки в регіоні, вона допомагає забезпечувати мир та стабільність на території України та за її межами.

Крім того, українська армія відіграє важливу роль у формуванні громадянського суспільства та національної ідентичності. Військова служба є важливим елементом формування духовної та моральної культури, а також відповідальності та патріотизму. Багато військовослужбовців є прикладом відваги, самовідданості та вірності своїй державі. Саме наші військові, які невтомно боронять нас, нагадують нам про те, ким ми є та що ми маємо захищати та цінувати: один одного, наші родючі землі та національну ідентичність.

Наступним питанням круглого столу була роль ветеранів, активних учасників війни та інших громадян. Національна ідентичність і патріотизм мають глибокий зв’язок з військовою службою, оскільки військова сфера є однією з головних складових національної безпеки та суверенітету країни. Ветерани війни та активні військові не тільки захищають країну від зовнішніх загроз, але й відіграють важливу роль у формуванні та підтримці національної ідентичності та патріотизму серед населення. Вони є прикладом відданості своїй країні та демонструють високі моральні якості, що є необхідними для збереження національної ідентичності.

Крім того, учасникам висвітлили історії декількох ветеранів сучасної війни, а саме – ветерана, кіборга та офіцера Євгена Тоніца; ветерана Ігоря Безкаравайного; народного героя України Дмитра Коцюбайла.

Спікери наголосили на тому, що державі необхідно розвиватися у напрямках підтримки та захисту сімей загиблих військових та ветеранів. Окреслили пільги та соціальні гарантії для членів сімей загиблих військовослужбовців, передбачені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Учасники розглянули, хто має право на пільги та які саме пільги передбачено сім’ї загиблого захисника.

Дякуємо організаторам та учасникам за активну участь у круглому столі та віддаємо шану Героям-захисникам нашої країни!