Викладачі кафедри екології медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили приймали участь у форумі “Енергонезалежність України без втрати культурної та природної спадщини”

13 травня викладачі кафедри екології Діана Крисінська та к.т.н. Євген Безсонов приймали участь у форумі “Енергонезалежність України без втрати культурної та природної спадщини”.

Захід було проведено як громадські обговорення проєкту добудови Ташлицької ГАЕС та підняття рівня Олександрівського водосховища до 20,7 м. В рамках форуму було розглянуто загрози реалізації та альтернативи цього проєкту, адже підняття рівня водосховища призведе до затоплення унікальних природних елементів екосистеми річки Південний Буг та історичної пам’ятки – острова Гардового, що був паланкою козацтва Півдня України.

До форуму доєднались фахівці, експерти в галузі енергетики, екології, історії, громада м. Южноукраїнськ та м. Миколаїв, представники Південно-Українського енергокомплексу (ПУЕК), депутати Верховної Ради України, обласні депутати з комісії, що займається екологічними питаннями, ексміністр екології Остап Семерак, обласне управління екології, Національний природний парк Бузький Гард, РЛП Гранітно-степове Побужжя, члени громадських організацій, учасники АТО.

Всі учасники форуму одноголосно зазначили, що проєкт має значні наслідки для довкілля, Південного Бугу та історичної спадщини України, тому його реалізація потребує детального аналізу і пошуку інших альтернатив.

Викладач Діана Крисінська із запитанням до представника ПУЕК

К.т.н. Євген Безсонов – як експерт екологічногої частини Форуму