Викладач кафедри історії Факультету політичних наук ЧНУ ім Петра Могили взяла участь у семінарі «Як домовитись з минулим!?»

З 14 по 17 липня 2019 року у м. Вінниця проходив освітній семінар «Як домовитись з минулим!?», на якому від Миколаївської області взяла участь викладач кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили Наталія Шевченко. Організаторами заходу був Центр Досліджень Визвольного Руху та Konrad Adenauer Stiftung Ukraine і був присвячений актуальним, болючим та дискусійним питанням, які й досі впливають на повсякдення життя українців.

Основними питаннями, які порушувалися під час семінару були:

• Яким чином має відбуватись пам’ятання локальних, регіональних історій та загальнонаціонального наративу?
  • Як через різне формується спільне?
  • Чим можуть у цьому допомогти історії з розсекречених архівів КҐБ?
  • В чому слабкість політики «амнезії» щодо пам’яті про трагічні події?
  • Що робити з будівлями та просторами, де відбувались масові репресії?
  • Що відбувається з покинутими культовими спорудами?

Також під час освітнього семінару, окрім теоретичної і практичної частин, відбулися візити до профільних інституцій та меморіальних місць та місць здійснення репресій, які не є формальними місцями пам’яті. Зокрема, відбулися поїздки до Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж» та Стрижавки (ставка Гітлера).

Серед експертів та лекторів були: А.Когут (директор Галузевого державного архіву СБУ), В.Бірчак (керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху), О.Федоришен (історик, директор Центру історії Вінниці),  В. Нахманович (історик, етнополітолог, провідний науковий співробітник Музею історії м.Києва), Г.Побережний (професор, Український вільний університет (Німеччина), Український науковий інститут Гарвардського університету), В.Васильєв (доктор історичних наук), А.Шпак (перший заступник Голови Українського інституту національної пам’яті), Т.Пастушенко (старший науковий співробітник Інституту історії України НАН) та Я.Ясиневич (керівниця програм Центру досліджень визвольного руху).