Викладач ЧНУ серед переможців у конкурсі Жана Моне ЄС Еразмус+

За напрямом Жан Моне програми Європейського Союзу Еразмус+ цього року перемогли 22 українські проекти – повідомляє МОН.

Їхні виконавці отримають фінансування на загальну суму майже 750 тис євро. Роботу над втіленням проектів планують розпочати вже у вересні 2019 року.

Це, зокрема, будуть:

• 15 модулів з економічного розвитку, врядування, регіональної політики, кримінальної політики, європейських цінностей, європейського простору вищої освіти, соціальних та економічних питань мігрантів та переселенців, захисту інформації та запобігання корупції;
  • створення 3 кафедр;
  • створення 1 центру досконалості;
  • 1 проект з кібербезпеки;
  • 2 проекти з підтримки асоціацій.

Перемогу здобула у тому числі в.о. професора кафедри публічного управління та адміністрування Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили, доктор наук з державного управління, доцент Світлана Сорока з роботою на тему: «EU Governance and Politics of European Integration»

Виконавцями завдань стануть представники 12 вишів та 3 громадських організацій з різних регіонів країни

1. Київський університет імені Бориса Грінченка;
  2. Харківський національний університет радіоелектроніки;
  3. Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки;
  4. Національний університет «Львівська політехніка»;
  5. Одеський національний університет ім. І. Мечникова;
  6. Чорноморський національний університет ім. Петра Могили;
  7. Запорізький національний університет;
  8. Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана;
  9. Київський національний університет ім. Т. Шевченка;
  10. Тернопільський національний економічний університет;
  11. Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка;
  12. Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна;
  13. Платформа європейських студій для сталого розвитку;
  14. Український інститут з кризового менеджменту та розв’язання конфліктів;
  15. Регіональний центр європейських освітньо-наукових ініціатив.

Загалом цього року за напрямом Жан Моне було відібрано 285 проєктів. Їх виконуватимуть дослідники з різних країн світу.

Нагадаємо, що програма ЄС Еразмус+ підтримує проекти співпраці, партнерства та мобільності в сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. Напрям Жан Моне спрямований на розвиток європейських досліджень та євроінтеграційних процесів у світі. Виконавці проектів за цим напрямом вивчають європейські студії, сприяють їх вдосконаленню, напрацьовують курси та освітні програми, присвячені євроінтеграційній темі.

За 5 років участі (за 2014-2018 роки) українські організації подали 575 пропозицій за напрямом Жан-Моне, з яких 57 проектів були відібрані для фінансування. Вони реалізуються в більш ніж 40 закладах вищої освіти, неурядових організаціях і науково-дослідних установах України. Загальний бюджет проектів становить понад 1,7 млн. євро.

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики