Відзначаємо 204 річницю з Дня народження М. Вербицького


204 роки тому народився Михайло Вербицький – видатний прогресивний діяч, священик і композитор, творець гімну України.

Михайло Вербицький належить до яскравих представників національної композиторської школи, що сприяли в XIX столітті активному духовному злету українського суспільства. Можна з упевненістю говорити про те, що Михайло Вербицький – перший західноукраїнський композитор-професіонал, зважаючи на його високий художній рівень творів та майстерність композиторського професіоналізму. Однак, чи не найважливішим фактом є  те, що він – автор музики до найголовнішої пісні країни – гімну.

Тривалий час вважалося, що пісня була створена у 1862-1863 рр., але без відповідних наукових аргументів. Текст Павла Чубинського у Галичині вперше був опублікований близько 15 січня 1864 року. Імовірно, це надихнуло Михайла написати патріотичну пісню.

У львівському журналі «Мета» № 4, 1863 року, з’явився патріотичний вірш поета з Бориспіля Павла Чубинського – «Ще не вмерла Україна». Цей вірш припав Вербицькому до вподоби високопатріотичним змістом і легкістю форми. Спочатку він представив цю пісню як солоспів і сам виконав її, а згодом зробив з неї хорову композицію. Уперше «Ще не вмерла Україна» заспівали 1 липня 1864 року, а через рік пісня стала національним гімном. Надруковано текст цієї пісні з нотами вперше у Львові в 1885 році у збірнику пісень під назвою «Кобзар».

«Заспіває наш брат за Дунаєм або під Полтавою, а ві Львові і в Бескидах голос лунає. Застогне Галицька Русь під Карпатами, а понад Дніпром у людей серце болить», – таку рецензію написав Пантелеймон Куліш.

 

Події та оголошення


березня
21
Відбудеться відкрита лекція від Данила Сиротинського

21 березня о 15.30 Данило Сиротинський, співзасновник, техлід в компанії Dragon`s Games проведе відкриту лекцію про GameDev. На заходу будуть обговорюватися такі питання:

березня
21
Відбудеться відкриття виставки дитячих малюнків «Ми є, ми поряд, ми з вами»

21 березня – Всесвітній день інформування про синдром Дауна. ЧНУ імені Петра Могили запрошує долучитися до цієї події, тому 21 березня о 14.00 у 10 корпусі відбудеться відкриття виставки дитячих малюнків «Ми є, ми поряд, ми з вами», яка присвячується …

березня
26
Відбудеться звітно-виборна конференція Профспілкового комітету ЧНУ ім. Петра Могили

26 березня о 14.30 у приміщенні Вченої ради відбудеться звітно-виборна конференція Профспілкового комітету ЧНУ ім. Петра Могили. Запрошуються обрані учасники конференції.