Відзначаємо 204 річницю з Дня народження М. Вербицького

204 роки тому народився Михайло Вербицький – видатний прогресивний діяч, священик і композитор, творець гімну України.

Михайло Вербицький належить до яскравих представників національної композиторської школи, що сприяли в XIX столітті активному духовному злету українського суспільства. Можна з упевненістю говорити про те, що Михайло Вербицький – перший західноукраїнський композитор-професіонал, зважаючи на його високий художній рівень творів та майстерність композиторського професіоналізму. Однак, чи не найважливішим фактом є  те, що він – автор музики до найголовнішої пісні країни – гімну.

Тривалий час вважалося, що пісня була створена у 1862-1863 рр., але без відповідних наукових аргументів. Текст Павла Чубинського у Галичині вперше був опублікований близько 15 січня 1864 року. Імовірно, це надихнуло Михайла написати патріотичну пісню.

У львівському журналі «Мета» № 4, 1863 року, з’явився патріотичний вірш поета з Бориспіля Павла Чубинського – «Ще не вмерла Україна». Цей вірш припав Вербицькому до вподоби високопатріотичним змістом і легкістю форми. Спочатку він представив цю пісню як солоспів і сам виконав її, а згодом зробив з неї хорову композицію. Уперше «Ще не вмерла Україна» заспівали 1 липня 1864 року, а через рік пісня стала національним гімном. Надруковано текст цієї пісні з нотами вперше у Львові в 1885 році у збірнику пісень під назвою «Кобзар».

«Заспіває наш брат за Дунаєм або під Полтавою, а ві Львові і в Бескидах голос лунає. Застогне Галицька Русь під Карпатами, а понад Дніпром у людей серце болить», – таку рецензію написав Пантелеймон Куліш.

травня
Запрошуємо на “День факультету із Посвятою в економісти”

23 травня о 14.00 в актовій залі ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться святкування Дня факультету економічних наук! Запрошуємо всіх охочих!

Вакансія в Міжнародному відділі ЧНУ ім. Петра Могили

УВАГА! Студентам (випускних курсів) та випускникам! Запрошуємо активних та цілеспрямованих на роботу у Міжнародний відділ ЧНУ ім. Петра Могили. Вакансія координатора міжнародних освітніх програм та грантової роботи. За детальною інформацією звертатися у міжнародний відділ (5-104). Графік роботи: повний робочий день. …

травня
Набір на навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”

Шановні журналісти, з 18 по 28 травня в Одесі на базі літнього табору “Молода гвардія” проходить навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”. Навчання відбувається за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Більше інформації можна прочитати тут.