Відзначаємо 204 річницю з Дня народження М. Вербицького


204 роки тому народився Михайло Вербицький – видатний прогресивний діяч, священик і композитор, творець гімну України.

Михайло Вербицький належить до яскравих представників національної композиторської школи, що сприяли в XIX столітті активному духовному злету українського суспільства. Можна з упевненістю говорити про те, що Михайло Вербицький – перший західноукраїнський композитор-професіонал, зважаючи на його високий художній рівень творів та майстерність композиторського професіоналізму. Однак, чи не найважливішим фактом є  те, що він – автор музики до найголовнішої пісні країни – гімну.

Тривалий час вважалося, що пісня була створена у 1862-1863 рр., але без відповідних наукових аргументів. Текст Павла Чубинського у Галичині вперше був опублікований близько 15 січня 1864 року. Імовірно, це надихнуло Михайла написати патріотичну пісню.

У львівському журналі «Мета» № 4, 1863 року, з’явився патріотичний вірш поета з Бориспіля Павла Чубинського – «Ще не вмерла Україна». Цей вірш припав Вербицькому до вподоби високопатріотичним змістом і легкістю форми. Спочатку він представив цю пісню як солоспів і сам виконав її, а згодом зробив з неї хорову композицію. Уперше «Ще не вмерла Україна» заспівали 1 липня 1864 року, а через рік пісня стала національним гімном. Надруковано текст цієї пісні з нотами вперше у Львові в 1885 році у збірнику пісень під назвою «Кобзар».

«Заспіває наш брат за Дунаєм або під Полтавою, а ві Львові і в Бескидах голос лунає. Застогне Галицька Русь під Карпатами, а понад Дніпром у людей серце болить», – таку рецензію написав Пантелеймон Куліш.

 

Події та оголошення


Контактна інформація Приймальної комісії ЧНУ ім. Петра Могили

У разі виникнення питань з приводу вступу на навчання до ЧНУ  ім. Петра Могили, телефонуйте за номером (0512) 24-41-89 або звертайтесь на офіційну сторінку у Фейсбуці.  

серпня
5
Відбудеться XIV Всеукраїнський пленер з питань студентського самоврядування, стратегічного планування та фізичного виховання студентської молоді

З 22 по 27 серпня 2019 року у с. Коблеве Березанського району Миколаївської області триватиме XIV Всеукраїнський пленер з питань студентського самоврядування, стратегічного планування та фізичного виховання студентської молоді (на базі навчально-оздоровчого табору «Політехнік-3»). Організатори заходу: Всеукраїнська молодіжна громадська організація …

липня
20
Запрошуємо на відкритий турнір “Баскетбол 3Х3”

20 липня 2019 року в Миколаєві пройде відкритий турнір з баскетболу під егідою Федерації баскетболу України. Категорії учасників: чоловіки, юнаки U18. Призовий фонд складає 10000 гривень! Більше детальної інформації за посиланням. Запрошуємо за адресою: м. Миколаїв, вул. Лазурна, 17. Реєстрація …