Відповіді на особисті запитання від абітурієнтів у прямому ефірі від МОН


Напередодні початку прийому заяв у ЗВО, 9 липня, на Фейсбук-сторінці Міністерства освіти і науки відбувся прямий ефір щодо порядку подання заяв.

Спікерами прямого ефіру були:

  • Олег Шаров, гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН;
  • Анжеліка Кернична, державний експерт директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН;
  • Оксана Бєлік, директор ДП «Інфоресурс».

Абітурієнти поставили ряд особистих запитань до спікерів. Публікуємо відповіді на питання, які раніше не обговорювались.

  1. Якщо відмовитись від бюджетного місця за рекомендацією, чи можна вспіти на контракт?

Так, проте бюджетне місце за Вами не зберігається і можливості перевестись із контрактної форми навчання на бюджетну у Вас не буде, навіть за наявності вакантного місця.

  1. Що робити у випадку, якщо в електронному кабінеті не ідентифікуються сертифікати чи дипломи Всеукраїнських олімпіад, конкурсів тощо.

Необхідно звернутись до підтримки електронних кабінетів або написати листа із всіма своїми даними на електронну пошту vstup2019@mon.gov.ua. Тоді Ваш випадок розглядатимуть індивідуально. Важливо! Усі корективи необхідно здійснити до подання першої заяви!

  1. Чи можна подати заяви в один і той самий університет на одну й ту саму спеціальність, але на різна освітні програми?

Так, але буде використано 2 заяви.

  1. У випадку припинення (за власним бажанням) навчання на бюджетній формі чи переведенні на контракт, чи можна цього року вступити на бюджетну форму навчання?

Так, але Ви повинні відшкодувати всі кошти за період навчання на бюджетній формі тому університету, куди Ви вступаєте на бюджет.

  1. Чи можна змінювати пріоритети під час вступної кампанії?

Ні, після подання першої заяви пріоритети є фіксованими.

  1. Які умови вступу на навчання для учасників бойових дій?

Учасники бойових дій відповідно до правил прийому мають право на вступ за результатами вступних іспитів або за результатами ЗНО (за вибором). Такі вступники мають подавати заяви в паперовій формі, проте у разі створення електронного кабінету та подання електронної заяви, то такі абітурієнти мають можливість довезти до приймальної комісії відповідні документи і брати участь у конкурсі у межах квоти 1.

  1. Які умови вступу на навчання у дітей з інвалідністю?

Якщо захворювання дитини належить до переліку захворювань та патологічних станів, які належать до таких, які перешкоджають складанню ЗНО, то такі діти мають брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з предметів, з яких вони не складали ЗНО у 2019 році. Такі вступники мають подавати документи в паперовій формі та довозити до приймальної комісії документи, які підтверджують хворобу. Якщо така хвороба не визначена у переліку, то ака особа вступає на загальних засадах. Але у випадку неотримання бюджетного місця мають право звернутися до закладу вищої освіти з відповідними документами щодо переведення на вакантні місця держзамовлення.

Приймальна комісія ЧНУ ім. Петра Могили опублікувала перелік основних умов вступу та терміни подачі документів, складання вступних іспитів та все, що стосується прав та обов`язків вступників під час вступної кампанії.

Події та оголошення


квітня
1
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …

березня
4
Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

4 березня 2020 року о 12:00 в читальній залі університету відбудеться зустріч із представником Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба щодо навчання на військовій кафедрі. Запрошуються студенти 1-5 курсів. За детальною інформацією звертайтеся до кабінету 5-102.

лютого
20
Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»  в рамках спеціальності  151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (РВО – бакалавр). Зустріч відбудеться 20 лютого о 17-00 в приміщенні 1-314 (деканат факультету комп’ютерних наук).