Відповіді на особисті запитання від абітурієнтів у прямому ефірі від МОН


Напередодні початку прийому заяв у ЗВО, 9 липня, на Фейсбук-сторінці Міністерства освіти і науки відбувся прямий ефір щодо порядку подання заяв.

Спікерами прямого ефіру були:

  • Олег Шаров, гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН;
  • Анжеліка Кернична, державний експерт директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН;
  • Оксана Бєлік, директор ДП «Інфоресурс».

Абітурієнти поставили ряд особистих запитань до спікерів. Публікуємо відповіді на питання, які раніше не обговорювались.

  1. Якщо відмовитись від бюджетного місця за рекомендацією, чи можна вспіти на контракт?

Так, проте бюджетне місце за Вами не зберігається і можливості перевестись із контрактної форми навчання на бюджетну у Вас не буде, навіть за наявності вакантного місця.

  1. Що робити у випадку, якщо в електронному кабінеті не ідентифікуються сертифікати чи дипломи Всеукраїнських олімпіад, конкурсів тощо.

Необхідно звернутись до підтримки електронних кабінетів або написати листа із всіма своїми даними на електронну пошту vstup2019@mon.gov.ua. Тоді Ваш випадок розглядатимуть індивідуально. Важливо! Усі корективи необхідно здійснити до подання першої заяви!

  1. Чи можна подати заяви в один і той самий університет на одну й ту саму спеціальність, але на різна освітні програми?

Так, але буде використано 2 заяви.

  1. У випадку припинення (за власним бажанням) навчання на бюджетній формі чи переведенні на контракт, чи можна цього року вступити на бюджетну форму навчання?

Так, але Ви повинні відшкодувати всі кошти за період навчання на бюджетній формі тому університету, куди Ви вступаєте на бюджет.

  1. Чи можна змінювати пріоритети під час вступної кампанії?

Ні, після подання першої заяви пріоритети є фіксованими.

  1. Які умови вступу на навчання для учасників бойових дій?

Учасники бойових дій відповідно до правил прийому мають право на вступ за результатами вступних іспитів або за результатами ЗНО (за вибором). Такі вступники мають подавати заяви в паперовій формі, проте у разі створення електронного кабінету та подання електронної заяви, то такі абітурієнти мають можливість довезти до приймальної комісії відповідні документи і брати участь у конкурсі у межах квоти 1.

  1. Які умови вступу на навчання у дітей з інвалідністю?

Якщо захворювання дитини належить до переліку захворювань та патологічних станів, які належать до таких, які перешкоджають складанню ЗНО, то такі діти мають брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з предметів, з яких вони не складали ЗНО у 2019 році. Такі вступники мають подавати документи в паперовій формі та довозити до приймальної комісії документи, які підтверджують хворобу. Якщо така хвороба не визначена у переліку, то ака особа вступає на загальних засадах. Але у випадку неотримання бюджетного місця мають право звернутися до закладу вищої освіти з відповідними документами щодо переведення на вакантні місця держзамовлення.

Приймальна комісія ЧНУ ім. Петра Могили опублікувала перелік основних умов вступу та терміни подачі документів, складання вступних іспитів та все, що стосується прав та обов`язків вступників під час вступної кампанії.

Події та оголошення


листопада
12
Запрошуємо до Multilingual sprach café: практика німецької, англійської та іспанської мов

Хочете попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови? Тоді запрошуємо вас на Multilingual sprach café Коли: 12 листопада (інші дати будуть анонсовані пізніше) Час: 18:30 – 20:30 Де: Піцерія «Челентано» (3 Слобідська 49/1, біля АТБ) Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр …

листопада
11
ШАНОВНІ НАУКОВЦІ!

Відкриття XXIІ Всеукраїнської  щорічної науково-практичної конференції «Могилянські читання – 2019: Досвід та тенденції розвитку суспільства в Україні: глобальний, національний та регіональний аспекти» присвяченої  Всесвітньому тижню науки відбудеться  11 листопада 2019 року о 14.00  у приміщенні вченої ради. Запрошуються директори інститутів, …

Вболівай за своїх на Спартакіаді серед студентів ЧНУ ім. Петра Могили!

У ЧНУ імені Петра Могили розпочались змагання серед студентів університету.  У них беруть участь студенти, які представляють свої факультети та інститути Могилянки. Це щорічна Спартакіада, в якій представлено різні види спорту: баскетбол, волейбол, бадмінтон, настільний теніс, шахи, кросфіт та плавання. …