“Відносини ЄС – Україна ( 2014 – 2024 рр)”: відкрита лекція експертки Анастасі Хмель в рамках проєкту ESEDEP


26 березня 2024 року у рамках навчального курсу «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні» відбулася відкрита лекція лекція з експерткою Анастасією Хмель, кандидаткою історичних наук, доценткою кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили, членкинею Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, Асоціації іспаністів України .

Під час зустрічі лекторка розглянула чотири кейси відносин Україна– ЄС, а саме: законодавчу базу, економічну складову відносин, безпекову військово-політичну складову та кейс Українського “Євромайдану” / Революції Гідності.
КЕЙС 1. Учасники заходу обговорили основні причини Євромайдану, а також, що стало каталізатором руху і мотивувало учасників до протестів. Ознайомилися з реакцією на події Євромайдану з боку ЄС, в тому числі, і на окупацію територій.
КЕЙС 2. Лекторка детально зупинилася на аналізі основного документу — Угоді про асоціацію України на ЄС, цілі етапи запровадження та розділи Угоди, формати співробітництва і відповідальні органи.
КЕЙС 3. Більш детально Анастасія Хмель зупинилася на огляді ЄС, як торговельного партнера України, експорт та імпорт товарів в економіці України, а також допомогу при подоланні наслідків COVID-19.
КЕЙС 4. Присвячено розгляду Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки, кібербезпеки, кіберзахисту, кіберобороні та боротьбі з кіберзлочинністю.

Відкрита лекція відбулася в межах Модулю Жана Моне ESEDEP.