Відкриття Миколаївської філії Ізраїльського культурного центру в Одесі при Посольстві Держави Ізраїль в Україні

10 жовтня в Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили відбулося урочисте відкриття Миколаївської філії Ізраїльського культурного центру в Одесі при Посольстві Держави Ізраїль в Україні

На заході були присутні Перший Секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні, директор Ізраїльського культурного центру в Одесі Болеслав Ятвицький. Він привітав керівництво університету, колег та всіх присутніх з відкриттям центру єврейської громади. Головний раввин Миколаєва та Миколаївської області Шолом Готтліб традиційним обрядом благословив відкриття філіалу, прикріпивши мезузу біля дверей центру.

Також на відкриття завітав один із керівників обласної «Ради Національних спільнот» Михайло Гольденберг, який сподівається, що філія буде пізнавальним осередком для студентів вишу.

Під час презентації центру координатор суспільних та культурних програм Марина Бєлогородська розповіла про різноманітні проекти, в яких зможе взяти участь кожен охочий студент, котрий навчатиметься у центрі.

Декан Інституту філології Пронкевич Олександр наголосив, що Миколаївська філія Ізраїльського культурного центру в Одесі відкривається не лише університетом, а й за підтримки Держави Ізраїль та місцевої єврейської спільноти.

В рамках відкриття центру в читальній залі бібліотеки Інституту філології відбулася онлайн-лекція за участі ізраїльського лектора – доктора Яніни Кахн-Хорвіц. Тема лекції: «Моделі викладання англійської мови у ВНЗ та школах: досвід Ізраїлю». Викладач поділилась зі студентами методиками навчання англійської мови в освітніх закладах різних рівнів акредитації.

А для студентів-журналістів професійний фотограф Борис Бухман, який супроводжував делегацію з Ізраїлю, провів майстер-клас. Як член Національної спілки фотохудожників України та, як визначає себе сам лектор, член Всесвітньої спілки одеситів, автор багатьох проектів, виставок, він поділився своїм професійним досвідом.

На завершення керівник центру Алла Вороніна запросила всіх присутніх на відкриття виставки-експозиції «Я-Жаботинський», присвяченої письменнику, поету і видатному лідеру сіоністського руху – Володимиру-Зееву Жаботинському. «Це відголосок тієї виставки, яка зараз триває в Одеському Літературному музеї. Вона розповідає про життя і творчість відомого одесита, письменника, публіциста, поета Володимира Жаботинського, одного з основоположників Держави Ізраїль», – прокоментував Болеслав Ятвицький.

Тож бажаємо центру вдалої роботи, процвітання, подальших успіхів та розвитку справи, яка допоможе студентам ознайомитися з мовою і традиціями однієї з найдавніших культур світу.

0SODVheLsps ofRKBv8pjtU FttGvizB0TE EqXjl4lTqSE DSC_0193 DSC_0184 A9RUv09E2dM