Відкрита лекція «Сакральний Миколаїв» професора, доктора історичних наук Юрія Котляра в рамках проєкту «lectorium»

21 січня 2020 року в приміщенні філологічної бібліотеки відбулась відкрита лекція «Сакральний Миколаїв» професора, доктора історичних наук ЧНУ імені Петра Могили Юрія Котляра.

Захід проходить у рамках проєкту «lectorium», який організовує Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили.

На заході були присутні студенти та інші зацікавлені слухачі.  Лекція допоможе студентам перевірити себе: наскільки добре вони знають Миколаїв,  його історію тощо.

Сам Юрій Котляр зазначає, що тема «Сакральний Миколаїв» дозволяє виходити за рамки традиційної історії та розширити погляд на неї.

«У свій час, коли я досліджував історію Миколаєва, зрозумів, що більшість підручників та інших краєзнавчих видань мають класичний характер. Тобто там лінійно описується історія в так званому хронологічному порядку: коли місто було створене, як воно існувало в різні періоди свого функціонування. Це все цікаво, але не завжди, і хотілося якось подивитися на все це проблемно. Ми намагалися зробити це таким чином: змінити нашу класичну методологію, за якою ми звикли постійно працювати, де всі події мають певне зрозуміле матеріалістичне пояснення», – розповідає професор.

Подібну методологію один з першим почав використовувати відомий філософ румунського походження М. Еліаде. Юрій Котляр розповів студентам про сакральні центри Миколаєва: «Богоявленський», «Спаський», «Дикий Сад», «Соборний» та «Адміралтейський», а також про їхні особливості.

За тиждень на студентів чекає наступна рубрика lectorium. Приєднатися до відкритих лекцій можуть усі охочі. Слідкуйте за оголошеннями на сайті та Фейсбук-сторінці університету.

«lectorium» – відкритий  лекторій для нових відкриттів!

квітня
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році