Відкрита лекція «Сакральний Миколаїв» професора, доктора історичних наук Юрія Котляра в рамках проєкту «lectorium»


21 січня 2020 року в приміщенні філологічної бібліотеки відбулась відкрита лекція «Сакральний Миколаїв» професора, доктора історичних наук ЧНУ імені Петра Могили Юрія Котляра.

Захід проходить у рамках проєкту «lectorium», який організовує Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили.

На заході були присутні студенти та інші зацікавлені слухачі.  Лекція допоможе студентам перевірити себе: наскільки добре вони знають Миколаїв,  його історію тощо.

Сам Юрій Котляр зазначає, що тема «Сакральний Миколаїв» дозволяє виходити за рамки традиційної історії та розширити погляд на неї.

«У свій час, коли я досліджував історію Миколаєва, зрозумів, що більшість підручників та інших краєзнавчих видань мають класичний характер. Тобто там лінійно описується історія в так званому хронологічному порядку: коли місто було створене, як воно існувало в різні періоди свого функціонування. Це все цікаво, але не завжди, і хотілося якось подивитися на все це проблемно. Ми намагалися зробити це таким чином: змінити нашу класичну методологію, за якою ми звикли постійно працювати, де всі події мають певне зрозуміле матеріалістичне пояснення», – розповідає професор.

Подібну методологію один з першим почав використовувати відомий філософ румунського походження М. Еліаде. Юрій Котляр розповів студентам про сакральні центри Миколаєва: «Богоявленський», «Спаський», «Дикий Сад», «Соборний» та «Адміралтейський», а також про їхні особливості.

За тиждень на студентів чекає наступна рубрика lectorium. Приєднатися до відкритих лекцій можуть усі охочі. Слідкуйте за оголошеннями на сайті та Фейсбук-сторінці університету.

 «lectorium» – відкритий  лекторій для нових відкриттів!

 

 

 

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …