Відкрита лекція-презентація на тему: «Польська діаспора міста Миколаєва: Історія і сучасність» пройшла у рамках діяльності Польських студій

16 січня 2024 року відбулась відкрита лекція-презентація «Польська діаспора міста Миколаєва: історія і сучасність».

Захід проводився у рамках діяльності Польських студій Українсько-Польського Інституту ЧНУ імені Петра Могили.

Спікерка заходу, Світлана Романенко, завідувачка відділом пересувних та стаціонарних виставок Миколаївського обласного краєзнавчого музею у своїй яскравій промові окреслила історичні віхи розвитку польської мовно-культурної спільноти регіону.

Учасники заходу мали унікальну нагоду зануритись в історію становлення міста Миколаєва через призму життєвого та професійного видатних особистостей польського походження. На тлі того, що наше місто відрізняється багатонаціональністю та мультикультурністю, польська діаспора відігравала одну з вирішальних ролей в економічному розвитку і культурному житті Миколаєва. Достатньо згадати Нікодима Черняховича, Людвига Опацького, Олександра Казарського, Івана Барковського, Степана Камінського, Владислава Старевича та багатьох інших видатних особистостей.

Польські студії – це окремий напрямок культурного життя університету, який скеровано на знайомство з різноманітними аспектами взаємовідносин України і Польщі.

Запрошуємо усіх зацікавлених до участі у майбутньому і сподіваємося на подальшу співпрацю.