Відкрита лекція представника ГО «Центр UA»

Змінити країну – важче, ніж критикувати тих, хто її вже змінює. Тільки усвідомлення змін і взаємодія заради їх втілення запустять незворотні демократичні процеси.

За ініціативи громадської організації  «Центр UA»  і факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили в приміщенні вченої ради ЧНУ імені Петра Могили 17 квітня Андрій Андрушків прочитав  лекцію «Про вибори піци і демократію». Андрій Андрушків – керівник проекту в ГО «Центр UA», ведучий авторських програм на Громадському телебаченні та UA Суспільне, доповідач TedX Київ.

Громадська організація «Центр UA» продовжує Всеукраїнський тур «ЗміниТИ: взаємодія заради змін», щоб зібрати та врахувати позиції найактивніших спільнот країни для успішної розробки та впровадження реформ та тих, на кого ці реформи вплинуть. Це має стати стандартом роботи виконавчої влади для успішної розробки та впровадження якісних змін.

Оскільки студентство є рушійною силою суспільства та активним учасником державного будівництва в демократичній Україні, саме на них було розраховано матеріал лекції. У заході взяли участь студенти факультету політичних наук та Інституту філології (спеціальність «Журналістика»).

Лекція почалася із загального ознайомлення присутніх студентів і викладачів зі змістом та основними положеннями сучасної виборчої системи. Присутні дізналися, що своїми податками українці утримують близько 360 тисяч чиновників усіх рівнів. Окрім того, лектор зазначив, що кожна українська родина щорічно сплачує до державної казни 60 тисяч податків.

Відбулося живе обговорення питання щодо впливу молоді на зміни та демократичні процеси у країні. Пропорційна система з відкритими регіональними списками – це саме та система, яка має бути запроваджена під час наступних виборів до парламенту в жовтні 2019 року.

До чого тут піца? – запитаєте ви. А ось до чого! Під час лекції було делеговано від аудиторії двох осіб, які обрали для вживання усією групою студентів 2 піци на свій смак (Гавайську та м’ясну), тим самим представивши свої інтереси, а не інтереси громади. Виявилося, що ті, хто її замовляв, або не врахували, що в аудиторії є вегетаріанці, або те, що в людей є проблеми з печією. Фактично 60 % людей в аудиторії залишалися незадоволеними замовленням. Саме так зараз працює виборча система в Україні.

листопада
Тренінг «Технології ефективної взаємодії куратора-дорадника зі студентською групою (комунікація, методи згуртування групи та вирішення конфліктів)»

14.11.2018 о 10.30 запрошуємо кураторів-дорадників на тренінг «Технології ефективної взаємодії куратора-дорадника зі студентською групою (комунікація, методи згуртування групи та вирішення конфліктів)» в ауд.10-109. Програма тренінгу: – потреби студентів та ефективні методи комунікації; – методи експрес-діагностики психологічного клімату в групі та …

листопада
Презентація книги «Чорноморський центральний військово-морський архів 1794-1934 рр. Дослідження. Документи. Реєстр фондів: реконструкція»

14 листопада о 14.30 у приміщені Вченої ради університету відбудеться презентація книги «Чорноморський центральний військово-морський архів 1794-1934 рр.

листопада
Всесвітній день науки: Могилянські читання – 2018 та міжнародна організація «Лікарі без кордонів»

До Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку та Могилянських читань – 2018 ректоратом та медичним інститутом спільно з Миколаївським офісом міжнародної організації «Лікарі без кордонів» підготовлені заходи, на які запрошуються усі студенти та співробітники