Відкрита лекція на тему «Мова війни, війна мов»

Вчора, 5 травня, відбулась відкрита лекція мовознавця Юрія Шевчука, який є викладачем української мови в Колумбійському та Єльському університетах.

Вчений вперше в Миколаєві і усі охочі мали змогу прослухати його лекцію на тему  «Мова війни, війна мов», у якій мовознавець наголосив думку про мову як засіб війни, на який мало звертають увагу.  Мовознавець наголосив на  двомовності і використанні російської мови в українському публіцистичному просторі та говорив «про ту війну, яка чомусь, як не дивно, залишається поза радаром  нашого суспільства, засобів масової інформації, уряду і теж наших дослідників», про війну інформаційну і «про мову як основне знаряддя у цій цивілізаційній війні».

Зустріч організувала кафедра української філології, теорії та історії літератури. Юрій Шевчук закликав ставити питання та дискутувати з ним, що й мали можливість зробити присутні аби розібратись у цьому складному питанні.