Відбувся семінар-практикум «Профілактика ризикованої поведінки серед студентів»

Відбувся семінар-практикум «Профілактика ризикованої поведінки серед студентів». Захід пройшов 28 січня, організований Навчально-науковим центром соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили.

Спікерами виступили начальниця Центру соціально-психологічної підтримки, кандидат психологічних наук Людмила Опанасенко та  кандидат медичних наук, лікар-психіатр Олег Чернишов.

Відвідали захід викладачі кафедр, представники структурних підрозділів та обслуговуючих центрів.

На семінарі-практикумі обговорили чому іноді виникають ситуації ризикової поведінки серед студентів, окреслили життєві «опори» студента та їхнє значення, яке місце системи освіти в профілактиці подібної поведінки тощо. Також спікери заходу розповіли, на які сигнали у поведінці студента варто звернути увагу та власне яким має бути алгоритм дій для викладачів.

Головна мета заходу – профілактика та навчання, адже соціально-педагогічні аспекти, про які йшлося під час семінару, є педагогічною складовою, яка допомагає краще зрозуміти сучасного студента.

За словами Людмили Опанасенко, під час пандемії серед студентської молоді усього світу панують негативні настрої, емоції та переживання, і у молоді ще недостатньо власного досвіду для того, щоб конструктивно з ними справитися. Це відчувається під час в навчально-виховного процесу, і допомогти у цьому можуть освітяни: або підтримати студента, або направити його до відповідних фахівців.

Нагадаємо, що в ЧНУ імені Петра Могили проводять безплатні індивідуальні та групові онлайн та офлайн-консультації для всіх учасників освітнього процесу.

Номер телефону для запису на психологічні консультації:

• ауд. 4-107, (0512) 76-71-80
  • ауд. 10-109, (0512) 76-92-84

Також можна звернутися до Університетської поліклініки для консультації лікаря-психіатра.

«Психіатрія довгий час була стигматизованою наукою, і  добре, якщо хоча б одна людина зі ста звернеться до психіатра. У нашій поліклініці все строго конфіденційно, данні психологічного захворювання, якщо вони не несуть загрозу для оточення, нікуди не передаються», – зазначив Олег Чернишов.

Номер телефону Університетської клініки для консультації лікаря-психіатра:

• (0512) 76-55-88

Заходи з профілактики ризикованої поведінки серед студентів проводять в ЧНУ імені Петра могили систематично двічі на рік.