Відбувся перегляд та обговорення фільму «Крути 1918»

28 січня в актовій залі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбувся перегляд та обговорення фільму «Крути 1918».

Захід пройшов за ініціативи та підтримки Управління у справах ветеранів війни, внутрішньо переміщених осіб Миколаївської міської ради з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут. Долучились до перегляду й обговорення фільму студенти спеціальності «Історія та археологія» та викладачі кафедри історії. Таким чином усі присутні вшанували пам’ять полеглих за Україну.

День пам’яті Героїв Крут відзначають 29 січня. Близько ста років тому бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути дозволив затримати ворога на чотири дні, що дало час для укладання Брест-Литовського миру, який означав міжнародне визнання української незалежності.

Історичний фільм режисера О. Шапарєва вийшов на екрани три роки тому до 100-ліття утворення УНР та 100-ліття бою під Крутами.  Ще тоді могилянці, зокрема студенти та викладачі  інституту філології та факультету політичних наук, проявили активний інтерес до події. Так, у рік прем’єри студенти різних курсів ЧНУ імені Петра Могили відвідали показ фільму, а згодом, у філологічній бібліотеці з ініціативи доктора філологічних наук, професора Тетяни Шестопалової відбулось обговорення фільму.